Gyutai Adrián célba ért Misanóban a Moto3 futamon

Gyutai Adrián élete els? világbajnoki versenyén van túl, a hétvégén a MotoGP misanói futamán a TVR Vitali csapat színeiben kapott lehet?séget rajthoz állni a Moto3 kategóriában.

Adrián a 32. helyr?l rajtolhatott, a versenyt a 26. helyen zárta. Lelkesedésb?l nem volt hiány, motorer?b?l egy kicsit több: míg Adrián motorjának végsebessége 190,1 km/h volt, addig a közvetlenül el?tte végz? Ana Carrasco KTM-je 201,3 km/h-t tudott.

Gyutai Adrián Moto3 Misano

„Nagyon boldog vagyok, hogy teljesült az álmom, és sikeresen debütálhattam a gyorsaságimotoros-világbajnokságon. Elképeszt? magas szinten motorozik mindenki a mez?nyben, éppen ezért rengeteget tanulhattam egész hétvégén. Be kell valljam, nagyon elfáradtam a végére, hiszen ilyen hosszú versenyem még sosem volt. A rajt után minél hosszabb ideig megpróbáltam a többiekkel menni, de a technika miatt erre sok lehet?ségem nem volt. Annak viszont kifejezetten örülök, hogy a futamon végig stabil köröket tudtam teljesíteni. Leírhatatlan, mit éreztem, amikor megláttam a kockás zászlót, és ez még semmi nem volt ahhoz képest, amikor 92 ezer néz? felállva tapsolt, amerre csak a leintést követ?en elhaladtam.’

‘Hogy lesz-e folytatása ennek a mostani szereplésnek? Még korai err?l bármit mondanom, hiszen számomra az olasz bajnokság utolsó futama következik, ahol ismét hatszázas motorral állok majd rajthoz, és Mugellóban mindenképpen pontszerzéssel szeretném zárni az idei szezonomat’ – mondta a verseny után Gyutai Adrián.