Kezdőoldal Sporthírek sporthirek-motogp Őrületes idők az első edzésen – Losail FP2

Őrületes idők az első edzésen – Losail FP2

Csupán 22 ezred a különbség az első 9 helyezett között, elöl Dovizioso de jól ment csapattársa Lorenzo és a szatellit motorral Petrucci is.

Délelőtt Rossi erősebb volt, estére ugyan vissza csúszott a kilencedik helyre de az idő különbség elenyésző. Pozitív hír, hogy mindkét Suzuki versenyző ott van az első tízben, Rins ráadásául még a képzeletbeli dobogóra is felfért.

Marquez a hatodik helyen fejezte be a mai napot de ez még biztosan lesz jobb, napközben többször a nevéhez fűződtek a legjobb idők és ismerve a spanyol versenyzőt folyamatosan fog építkezni és gyorsulni.

Vinales bár utolsó lett a Yamaha alakulatban, napközben jó időket teljesített, ahogy Rossi és Zarco is. A motorral azonban még mindig nem elégedett, továbbra is komoly gondok vannak a motor hátuljával ami kihat az első kerékre is. Még mindig sok tapadást vesztenek és az elektronikával sem elégedett spanyol versenyző. A Tech3 csapat versenyzőjének Zarco-nak volt némi problémája a motorral de megpróbálta nyugodtan kezelni a dolgot és a munkára koncentrálni annak ellenére, hogy az idővel nem volt elégedett.

A pálya rekorder Lorenzo alatt szikrázott a motor így azt cserélni kellett, a lánc dörzsölt egy alkatrészt. Csapattársa Dovi pedig jobban nem is kezdhetné az évet, stabilan egésznap képes volt gyorsulni és elöl is végzett.

A KTM versenyzőinek még tetemes a hátrányt kell ledolgozniuk, Pol Espargaró és Bradley Smith a 17. és 20. helyen zárt 1,5 és 1,8 másodperc hátránnyal. A legjobb MotoGP újonc Nakagami Takaaki az LCR Honda nyergében aki a 15. helyen zárt 1.3 mp hátránnyal.

A Moto2 világbajnok Morbidelli a 18. helyen végzett, míg csapattársa a szintén MARC VDS Honda versenyzője Lüthi a 19. helyen. Lüthi egyébként csúszott az első edzésen és ennek fényében szép teljesítmény, hogy megtudta előzni a KTM gyári versenyzőjét Bradley Smith-t.