Péntek és szombat a Hungaroringen

A 125 Sport kategória id?mér? edzése volt az els? program szombaton, mikor kialakultak az összes kategóriában a rajtsorrendek. Ebben a kategóriában a sok magyar induló közül Galbács Máténak sikerült legjobban az id?mér?, ? a 11. helyet szerezte meg a rajrácson. A többi magyar induló a 14-19. helyig sorakozik fel egymás mögött.

A következ? esemény a 125 GP , ahol a tabellát magasan Gy?rfi Alen vezeti és az id?mér?n is a legjobb helyet ? szerezte meg 1.58.425-ös idejével. A 2. a nagy rivális Gnani, a harmadik Mayer lett. A magyar indulók közül Magda Attila a 12., Kovács Nikolett a 19. helyet szerezte meg a rajtrácson. Alen kérdésemre elmondta, hogy idén az Alpok-Adria bajnoki címet nagy valószín?séggel megszerzi, de ett?l még nem hagyja itt a bajnoki sorozatot, jöv?re is itt indul ugyanebben a kategóriában. Véleménye szerint van még mit mutatnia, és el?ször itt szeretné kiforrni magát, miel?tt magasabb szint? bajnokságokba lépne fel. Ett?l függetlenül lehetséges, hogy jöv?re az EB-n vagy egy német bajnokság néhány futamán elindul, de ezek még nem biztosak, és a f? versenye az Alpok-Adria marad.

Ezután az Alpok-Adria betétfutamát, a Suzuki GSX-R Kupát tekinthették meg a néz?k. Sajnos annak ellenére, hogy a mostani versenyen – ellentétben az eddigi gyakorlattal – ingyenes volt a tribünökre a belépés az egész hétvégén, nem sokan jöttek el, pedig az id?járás is nagyon kellemes volt. A hét közbeni h?vös, szeles id?t most gyönyör? napfényes meleg váltotta fel 25-27 fokokkal.

A verseny nagyon izgalmasan alakult a rajt után Rizmayer Gábor, Magda Attila és Németh Balázs jöttek el a legjobban és hamar elszakadtak a mez?nyt?l. Sajnos a verseny harmadik körében Németh Balázs a célegyenes utáni döntött balkanyarban kicsúszott és hiába sikerült folytatnia a versenyt, már nem tudta befogni a többieket. A versenyben elért legjobb körid? (2.00.732.) is az ? nevéhez f?z?dik, de a kicsúszás miatt csak a 7. helyen végzett. Az élen az utolsó körökben nagy csata alakult ki Rizi és Magda Attila között, hol egyikük, hol másikuk motorozott az élen. Az utolsó körben aztán az el?zgetésekb?l Rizmayer Gábor jött ki jobban és ?t intette le a kockás zászló. A dobogó harmadik helyére Lénárt Péter állhatott fel.

Ezután a legnépszer?bb kategória, a Superstock 600 id?mér?jét követhettük figyelemmel. A versenyen nagy csata várható, mivel a tabellát vezet? Juhász Tamás #87 a harmadik helyet foglalhatja el a rajtrácson, míg legnagyobb riválisa az osztrák Volfgang Kerbl, aki mindössze 11 pont hátrányban van Tamástól, a pole pozícióból indulhat.

Talmácsi Gerg? még megzavarhatja kettejük csatáját, hiszen ? a második helyet szerezte meg a rajtrácson, de a cím sorsába már – nagy valószín?séggel – nem tud beleszólni az év elejei balesete miatt, amib?l kifolyólag több versenyt is ki kellett hagynia. Juhász Dávid , aki a korhatárt elérve immáron harmadik versenyén indul, a hatodik helyet szerezte meg, míg Tolnai István a 7. pozícióból vághat neki a holnapi viadalnak. Tomi nagy várakozással tekint a verseny elé, hiszen most életében el?ször esélye nyílhat nemcsak a magyar bajnoki, hanem az Alpok-Adria bajnoki cím megszerzésére is. Eddigi legjobb összetett helyezése egy magyar bajnoki második hely.

Tamás az id?mér? után elmondta, hogy nagyon jó beállításai vannak erre a pályára, ezért az idénynyitón megszerzett gy?zelme után ismét szeretne itt nyerni. A motor jó, Tamás csak a sok bogárra és muslincára panaszkodott, amik a körözés során folyamatosan nagy felh?t képeztek a kanyarokban és a szell?z?nyílásokon beszállva a sisakjába er?sen zavarták ?t a minél jobb id?k elérésében.

A vasárnap különlegessége, hogy egy 200 mérföldes Endurance versenyt is rendeznek, ahol a versenyz?k nem mindennapi párosításokban indulnak. Az els? helyet a rajtrácson a Rizmayer Gábor – Németh Balázs kett?s szerezte meg, a második Vida Tibor és Kispataki Viktor lesznek, míg a harmadik Magda Attila és az idén a Man szigeten is elindult Bitter Sándor páros lettek. Bitti #11, aki a Suzuki GSX-R kupában is elindult ma, úgy érzi, lényegesen jobb eredményt fog elérni az Endurance-on, mivel az inkább fekszik neki. Ezt alátámasztja az a tény, hogy rajtszámával egyez?en a Suzuki kupában a 11. helyet szerezte meg, míg a holnapi Endurace kupában a 3. helyr?l indulhat.