125-250 Kínai Nagydíj

250cc

Sorozatban második futamgy?zelmét aratta az ausztrál Casey Stoner, Dovizioso pedig újabb 20 pontot szerzett, ezzel átvette a kategória összetettjének vezet? helyét Kínában.

Szemez? es?ben kezd?dött a 250-esek nagydíja, és az el?z? versenyhez hasonlóan elképeszt? küzdelmet hozott – legf?képpen két fiatal, Stoner és Dovizioso között. A Cecchinello-féle Carrera csapat ausztráljáról tudvalev?, hogy fekszik neki a vizes borítás: ezt a pole pozícióból indulva élesben is bizonyította. A rajtnál beragadt, de hamar ledolgozta a lemaradást – az egyedüli, aki meg tudta szorítani, Dovizioso volt, akinek a jelenléte állandósulni látszik a világbajnoki dobogón. Egyikük sem rejti véka alá, hogy a cél a vb-cím megszerzése. Erre jó esélyük kínálkozik – igaz, a sorozat eme szakaszában még botorság lenne bármit is kategorikusan kijelenteni – a címvéd? Pedrosa ugyanis lépéshátrányba került a sanghaji hétvégén. Daniel motorja nem húzott úgy az egyenesben, ahogy kellett volna, a madárcsontú spanyol a dobogóért sem volt partiban. Nem úgy csapattársa, az ügyes Aoyama, aki bátor versenyzéssel megszerezte a pódiumért járó bronz tárgyat.

Drámában sem volt hiány: Randy De Puniet negatív élményekkel térhet haza. A francia a harmadik helyen motorozott, majd lassulni kezdett, a blokk feladta. Épphogy át tudott gurulni a célvonalon, pont Waltz (17.) és Rizmayer Gábor (18.) közé érve.