125cc Portugál Nagydíj

Mika Kallio élete els? pole pozícióját szerezte meg szombaton Portugáliában, ott, ahol egyébként pályafutása egyetlen korábbi dobogós helyét érte el tavaly. Aztán a nagydíjon sikerült gy?ztesként célba érnie:
utoljára a messzi 1975-ben fordult el?, hogy finn nemzetiség? pilóta gy?zött – akkor Pentti Korhonen intették le els?nek az opatijai Jugoszláv GP-n.

Fotó: O. Bergamaschi

Pedig születhetett volna magyar siker is a 125-ösök mérk?zésén. Talmácsi Gábor a hatodik rajtkockából indulva harmadikként vette az els? kanyart, aztán el?bb Lüthit, majd Kalliót f?zte be. Örömünk azonban nem tarthatott sokáig, mert a vezet? helyen motorozó Talmácsi nem sokkal kés?bb kicsúszott, s?t miután a földre került, Lüthivel is ütközött, szerencsére sérülés nem történt.

Ezt követ?en Kallióra egymagára maradt a feladat, hogy els?nek hozza a KTM-et. Sikerült teljesíteni a missziót, bár többen is igyekeztek borsot törni az északi orra alá. Kallio végül ördögi végjátékban, 8 ezredmásodperccel vitt mindent a spanyol Faubel el?tt zárva az estorili meccset. Héctor Faubel szintén élete legjobb eredményét könyvelhette el, ezel?tt még az els? sorból sem rajtolt sosem.

Lüthi lett a harmadik, els? dobogós élménye ez a svájcinak. Lai, Poggiali, a nap meglepetése, Koyama a további sorrend. Marco Simoncelli a 10. helyen fejezte be a nagydíjat, ezzel jelenleg második a 125cc összetettjében.

Tóth Imre 22. helyen zárt a Team Hungary színeiben. (A magyarok beszámolói hamarosan jönnek)