Estoril: 125-250, Q1

1’42.282-es körével az argentín Sebastian Porto várja az élr?l a folytatást a 250cc-s kategóriában a szabadezdések után. Csapattársa, Randy De Puniet kicsit több, mint egy tizedes hátránnyal lett második pénteken, míg a címvéd? Daniel Pedrosa a harmadik kört motorozta, négy tizeddel volt lassabb, mint Porto.

Rizmayer Gábor 25. pénteken, csapattársára 10 és fél (!) másodpercet vert.

ARG
1’42.282
2.
Randy DE PUNIET
APRILIA
FRA
1’42.399
3.
Daniel PEDROSA
HONDA
SPA
1’42.664
4.
Casey STONER
APRILIA
AUS
1’42.812
5.
Andrea DOVIZIOSO
HONDA
ITA
1’43.065
6.
Alex DE ANGELIS
APRILIA
RSM
1’43.372
7.
Roberto LOCATELLI
APRILIA
ITA
1’43.681
8.
Hector BARBERA
HONDA
SPA
1’43.723
9.
Jakub SMRZ
HONDA
CZE
1’43.885
10.
Sylvain GUINTOLI
APRILIA
FRA
1’43.894
25.
Gabor RIZMAYER
YAMAHA
HUN
1’46.848

Q1: A 250cc hivatalos id?mér?jén aztán már Pedrosa bizonyult a leggyorsabbnak, maga mögé utasítva De Puniet-t, Portót és De Angelist. Rizi egyetlen yamahásként teljesítette a kvalifikációs limitet, a 25. helyen áll.

A 125-ösök délel?tti szabadedzésén Thomas Lüthi volt a leggyorsabb, a svájci Poggialit, Lait és Talmácsit el?zte meg. Bajban volt a jerezi gy?ztes, a kategória összetettjét jelenleg vezet? Simoncelli, aki jelent?s hátránnyal csak a 18. helyen zárt.

A délutáni hivatalos id?mér?n (Q1) aztán Mika Kallio rázta meg magát, a finn futotta meg a leggyorsabb kört (Barbera tavalyi pályacsúcsának közelében járva) és produkálta az egyik legmagasabb csúcssebességet.
Második helyen Mattia Pasini végzett, Talmácsi Gábor pedig harmadiknak jött be a másik KTM-mel, a derbis cseh, Pesek elé. Tóth Imre a reggeli döcög?s kezdés után az ideiglenes 23. helyre kvalifikálta magát.

Talmácsi Gábor számára nagyon szép eredményt hozott az els? edzésnap az estorili pályán és élete legjobb kvalifikációját érte el. A szabad edzésen a 4. legjobb körid?t motorozta, míg a délutáni id?mér?n javított és a 3. pozicíót sikerült megszereznie. Kisebb problémák vannak még a váltó és az els? futóm? beállításával, de ezen a telemetria kielemzése után próbálnak majd változtatni. Talma a váltó miatt nem azokkal a fokozatokkal fordult a kanyarokban, amelyekkel szeretett volna, de nehéz is lesz ezt majd beállítania pálya szintkülönbségei miatt. Így arra törekszenek majd, hogy kiválasszák a számukra legfontosabb kanyarokat és azokra összpontosítanak. A motor eleje is még egy kicsit merev, f?leg, ha fúj a szél, de már sikerült ezen is sokat javítani az els? verseny óta, tehát az irány már jó.

A különbségek minimálisak, szombaton még változhat a sorrend.