A Dakar utolsó napja

Véget ért a Dakar 2010-es kiadása, az a Dakar, amely rengeteg izgalmat és nehézséget hozott a versenyz?k és a néz?k számára egyaránt. Az utolsó szakasz Santa Rosa és Buenos Aires között zajlott, hasonlóan az utolsó el?tti, 13. szakaszhoz, az utolsó nap is a stiftgázas pihenésen volt a hangsúly.

A teljesítend? táv nagyon változatos és olykor embert próbáló volt, bizonyítja ezt az a nagyszámú kiesett versenyz? is, akik a szakaszok nehézsége és olykor a szerencsétlenség miatt az utolsó kilométereken bukták el a lehet?séget, hogy befejezzék a világ legnehezebb és leghosszabb terepraliját.

Az utolsó nap a háttérbe szorult versenyz? és természet harca ám annál inkább kiélez?dött a versenyz?k közötti harc, mert sok helyen igen kis id?különbségek választották el a versenyz?ket. Az összesen 707 km-es etap mindössze 206 kilométer mért szakaszt foglalt magába. R.Faria meg is nyerte az utolsó próbatételt, míg ?t Ullevalseter követte, nyomában az apriliás Lopez Contadóval.

Az összetett els? hely sorsa már napok óta szinte k?bevésett volt, a KTM gyári versenyz?je, a francia Cyril Despres gy?zedelmeskedett. Despres-nek ez élete harmadik Dakar-gy?zelme. ‘Tizenöt napja motoron ülök, szinte a végkimerülés szélén állok, teljesen kifáradtam, de az a kis er?, ami még bennem van, azt végre örömkönnyek hullajtásában adhatom ki magamból’ – kommentálta h?sies gy?zelmét a francia.

Második helyen ?t az össz-zöldbe öltözött norvég Ullevalseter követte szintén egy KTM-en. Neki ez volt a nyolcadik Dakar, amin részt vett, amin éppen múlt pénteken szerezte meg élete els? szakaszgy?zelmét. ‘Huszonöt éve vártam erre a pillanatra – mesélte meghatódottan – álmaimban sokszor átéltem már ezt a pillanatot, de az, hogy most valóban a dobogón állhatok, csodálatos. Az idei Dakar csodálatos volt a számomra. Semmi problémám nem volt, egyszer sem estem nagyot, a motor is mindig jól m?ködött. Szerencsés voltam. Most pedig jöhet a jól megérdemelt bulizás!’

A harmadik hely az Aprilia 450-esét hajtó Francisco Lopez Contardónak járt, a portugál Rodrigues negyedik lett, ám Alain Duclosnak nem sikerült megel?znie Fretignet aki így az ötödik helyen végzett maga mögé utasítva a KTM-es Duclost. A spanyol Marc Coma nem fog szívesen emlékezni az idei Dakarra, mivel összetettben csak a 15. helyezést érte el.

Saghmeister Gábor h?siesen helyt állt, mintha nem is létezne a lábában éktelenked? ínszalagsérülés, az utolsó szakaszon a 49. helyen ért célba és ezzel kerek 30 hellyel felülmúlta a tavalyi összetett béli helyezését! Ezúton is gratulálunk neki és további sok sikert kívánunk!