AA, Brno: Németh Balázs beszámolója

Ragyogó ?sz fogadott bennünket az AA záró fordulójának helyszínén, Brnoban. A cseh specialitásnak számító id?terv most is korai indulásra kényszerített bennünket. Szabad edzésre ugyanis csak csütörtökön volt lehet?ség. Ez is csak „papíron”, hiszen a sor végén állók már nem kaptak helyet, mert általában három géposztály körözött együtt a pályán. Nekem összesen egy saját és egy idegen kategóriás edzésre sikerült befizetnem. Így aztán maradt id?nk arra is, hogy kicsit közelebbr?l megismerkedjünk a versenynek otthont adó gyönyör? várossal.

A kés?bbiekben a MAMS segítségével mindenképp el kell érnünk, hogy a rendez?k az id?ben nevezett versenyz?k számára biztosítsák a szükséges pályahasználatot. Nekem nagy szükségem lett volna még néhány körre. GSX R1000-essel még nem motoroztam Brnoban. Minden alkalommal kb. egy másodperccel javult a körid?m. Végül 2.10.789-el a harmadik kockát csíptem meg, 3 ezreddel lemaradva Gerit?l. Sajnos a szemerkél? es? miatt nem tudtam végigmenni az id?mér?n, de az els? sorral így is elégedett voltam.

Jött a verseny. Bukások, balesetek miatt kb. 50 perces késéssel rajtoltunk. Mindkét rajtom nagyon jól sikerült. Kett? volt, mert az els? körben nálunk is berakták a piros zászlót. Egy körig mentem el?l, és 3 körön keresztül nagyon szorosan az AA bajnokság értékelésében nem szerepl? lengyel Sikora mögött. Nem lett volna észszer? felvállalni az el?zéssel járó kockázatot. Pozícióm nagyon biztos volt. Ekkor már 5-6 mp-es el?nyöm volt a harmadik Oskaldowitczcal szemben.

Biztonsági motorozással a második helyre jöttem be. Az Alpok –Adria mez?ny els? helyéért a 25, illetve a legjobb körid?ért (2.09.7) járó +1 pontot is én zsebelhettem be. Motorom az egész hétvége során kifogástalanul m?ködött. Köszönöm a King Roadnak a kiváló felkészítést, illetve szerel?mnek Pécsi Tibornak a helyszínen végzett tökéletes munkáját. Köszönöm a versenyre kilátogató King Roados csapatnak a bíztatást és a jó tanácsokat. Mindezek nagyban hozzájárultak jó szereplésemhez.

Ezzel befejez?dött a 2006-os Alpok Adria Bajnokság és a Nemzetközi Nyílt Magyar Bajnokság. Kell egy kis id?, hogy higgadtan, reálisan értékelhessük ezt az évet. Most úgy érzem eredményes szezont zártam. Az évközi sérülések, m?szaki hibák és versenybalesetek ellenére az AA összetettben a negyedik, magyar értékelésben a harmadik helyet sikerült megszereznem els? SST 1000-es verseny évadomban.

Vissza van még október 8-án egy Magyar Köztársasági Kupa forduló. Pillanatnyilag a harmadik helyen tanyázom. Van esélyem a 2. hely megszerzésére.

Ha kijöttök drukkolni, n?nek az esélyeim! A belépés most is ingyenes lesz.