AA, Brno: Rizi ismét tett egy sikeres kitér?t

Szöveg és kép: Tem Suzuki

Rizmayer Gábor, a Magyar Suzuki ZRT és a King Road pilótája ismét tett egy rövid kitér?t. A GSX-R Európa Kupa egyetlen magyar indulója összemérte tudását az Alpok-Adria Kupasorozat mez?nyével. Az elmúlt hétvége után, ahol több ezer néz? el?tt gy?zött hazánk legszínvonalasabb kupasorozatán a GSX-R Kupán, ezzel bizonyítva, hogy nem véletlenül ? lett a Magyar Suzuki ZRT állttal kiválasztott motorversenyz?, aki a 2007-ben képviselheti hazánkat a GSX-R Európa Kupa mez?nyében. Versenyz?társai és a motorozásért rajongó emberek tehát nem csoda, hogy kíváncsian várták szereplését az Alpok-Adria vasárnapi brno-i futamán, ahol egy Suzuki GSX-R 600-as Stock motorral lett 8. a Supersport mez?nye ellen.

Rizi a verseny után így értékelte teljesítményét:

‘A szabadedzések elég szenved?sek voltak, mivel a rengeteg bukás miatt sokszor félbe kellett szakítani ?ket. A kvalifikációs edzésen esett az es? tehát az sem volt valami egyszer?. A 11. rajtpozíció, amit megszereztem nem volt rossz, de természetesen lehetett volna jobb is. A verseny kimenetelével elégedett vagyok, szerintem a 8. hely egész jó, hiszen a Supersport gépei sokkal er?sebbek, mint az én Stock GSX-R 600-as motorom, ezen kívül az ellenfeleim közt rengeteg olyan versenyz? ment, akik egyébként a Supersport világbajnokságon vesznek részt. Az egészet egy jó edzésnek és remek lehet?ségnek fogom fel. Remélem az év folyamán lesz még lehet?ségem a brno-i pályán motorozni egy ennél is nívósabb mez?ny ellen, ugyancsak Supersport kategóriában…’

A csapat kérésének eleget téve, nem lehet a cikkhez hozzászólni.