AA Hungaroring: a Speed Horse versenyei

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Hungaroringen az Alpok-Adria els? futamát, és ezzel egyid?ben a Dunlop Trophy második versenyét. Az els? verseny, amelyben a Speedhorse Racing érdekelt volt, a Superstock 600-as kategória, ahol Kardos Krisztián a 40 versenyz? közül a 6. rajtkockát szerezte meg.

‘A rajtot követ?en a 6. helyen mentem, amikor is a második kör végén Adorján Tomi elütötte a cseh fiút. Sajnos én vészesen közel voltam a balesethez. Azért, hogy ne menjek rá egyik versenyz?re és motorjaikra sem, lementem a pályáról. Ahogyan azonban próbáltam visszajönni, kiesett alólam a motor. Mire sikerült újraindítanom, az egész mez?ny elment, és hirtelen a 38. voltam. Ezek után leszállt a lila köd, és utána eredtem a többieknek. Két kör alatt sikerült felzárkoznom a 17. helyig. Sajnos piros zászlóval leintették a futamot, ami számomra azt jelentette, hogy az el?z? befejezett kör alapján, vagyis a 25. helyr?l rajtolhattam. Itt már tényleg ideges voltam. A rajtom ismét nagyon jó volt, és sikerült felzárkoznom a 3. és 4. versenyz? mögé. Az utolsó két kanyarban próbáltam ?ket megel?zni, de már nem sikerült és így az 5. lettem. Viszont a két id?eredmény alapján a 11. helyen végeztem. A versenyen futott leggyorsabb köröm pedig az idei legjobb id?m volt (1:59.175). Nagyon várom a következ? versenyt, amely Rijekában lesz május 20-21-én, és szeretném ezt a lendületet átvinni oda is.’

Ezután a Superstock 1000-es kategóriára figyeltünk, ahol Bezzegh István debütált az els? nemzetközi versenyén. A 12. helyr?l vágott neki a versenynek. Sajnos a rajtot követ?en a célegyenes féktávjánál egy cseh versenyz? elesett, és elötött másik négy pilótát is. Közöttük volt ‘Ty?’ is. A baleset egy törött kulcscsonttal végz?dött Pisti számára. De nincs elkeseredve, ? is készül a rijekai megmérettetésre három hét múlva.

A következ? verseny a Dunlop Trophy volt, amelyben Oldal Imi a 600-ok között a 6. lett, és ezzel összetettben a 7. helyen áll. Majd zárófutamként következett Egedi Sanyi ugyanebben a versenysorozatban, csak az Open kategóriában. Sanyi Ducatija nagyon gyors volt, mivel 1:57.850 id?t futott vele, de ez is csak a 2. helyre volt elég. Ezzel az összetettben is a 2. helyen maradt Sanyi. Gratulálunk mindenkinek az eredményekhez és köszönjük a segítségüket azoknak, akik hozzájárultak, hogy ott lehettünk.