AA, Rijeka: Ismét dobogón a Team Suzuki versenyz?i

Ismét a Grobnik versenypálya szolgált helyszínéül az ismert motoros sorozat újabb fordulójának. Tekintettel arra, hogy az oldalkocsis világbajnokság horvát nagydíja is a hétvégén került megrendezésre, a megszokottnál is nagyobb számban gy?ltek össze az érdekl?d?k. A baljóslatú id?járásjelentés- ek egész hétvégére es?t ígértek, és az el?rejelzések szinte száz százalékban be is igazolódtak. A pénteki id?mér?k alatt folyamatosan esett, így többen is úgy döntöttek, hogy nem kockáztatnak egy esetleges esést, és a másnapi edzésre tartalékolják magukat. Így tett többek között Dudás Péter, és Németh Balázs is, akik inkább motorjaik felkészítésével töltötték a napot. Akadt persze, akit nem tántorítottak el a körülmények. Ilyen volt többek között Kispataki Viktor, aki a vizes pálya ellenére a második legjobb id?t futotta. Mindenki abban reménykedett, hogy másnapra már javul a helyzet, de sajnos ez nem következett be. Ennek ellenére mindenkinek remekül sikerült a szombati nap. Stock 1000-ben Dudás Péter megszerezte a pole pozíciót (1:38.117), Németh Balázs a tizenegyedik helyre kvalifikálta magát, Superbikeban pedig aznap Kispataki volt a leggyorsabb. Viktor a másnapi versenyen a két id?mér? alapján a második helyr?l rajtolhatott.

Vasárnap már igazi nyári napra ébredtek a pálya lakói, de azért tartogatott még meglepetéseket az id?járás. A kiskategóriákban, és az oldalkocsis versenyek során történt kisebb-nagyobb bukások, illetve egy rövid ideig tartó, de annál intenzívebb vihar miatt egyre nagyobb csúszással kezd?dtek meg a futamok. A versenyz?k állandó kétségek között voltak, hogy száraz vagy vizes gumikat szereljenek-e motorjaikra.

A Stock 1000 a nap utolsó el?tti futama volt. Néhány körrel a rajt után látható volt, hogy a verseny Dudás Péter, és az olasz Fabrizio Pellizzon között fog eld?lni, akik egy-két kör alatt jócskán otthagyták a mez?ny többi tagját. Ett?l kezdve viszont az olasz rendre gyorsabbnak bizonyult, és végül több, jelent?s el?nnyel nyerte a futamot. Dudás második lett, a harmadik helyen pedig Vida Tibor végzett. Németh Balázs öt helyet javított a rajtpozícióján, és a hatodik helyre hozta be GSX-R-jét.

‘A rajtom jól sikerült, így már az elején elkaptam a ritmust, a harmadik-negyedik körig tudtam menni Pellizzon-nal. Aztán az olasz versenyz? olyan gyors köröket ment, amit én nem tudtam, mivel az es?zések során nem sikerült annyira a pályához hangolni a motort. Miután láttam, hogy nem tudom tartani az általa diktált iramot, inkább egy biztonságos tempót vettem fel. Aggodalomra semmi ok, a második hely is szép, ráadásul 20 pontot ismét kaptam, amivel még jobban bebiztosítottam magam.’-mesélte élményeit Dudás Péter (Dudás Racing Team), aki már több mint 50 pont el?nnyel vezeti az AA Stock 1000 kategóriát.

‘Én is egy nagyon jó rajtot tudtam elkapni. Végig az ötödik-hatodik helyen motoroztam, ami nagy harcokat követelt, és számomra is nagy izgalmakat hozott! A hatodik helyre tudtam behozni magam, aminek nagyon örülök, és persze az ezzel járó tíz pontnak is. ‘ – nyilatkozta Németh a futamot követ?en, majd az interjú után édesapja elmondta, hogy a felkészülés folytatása a Pannononia-ringen lesz, ahol gumiteszteléssel egybekötött edzések várhatók.

A Stock 1000 eredményhirdetése után, már csak a Superbike futama volt hátra, ahol a közönség egy emberként drukkolt Kispataki Viktornak (Full Gas), mivel a jól sikerült id?mér? edzések után minden esély megvolt rá, hogy dobogós helyet szerezzen.

‘A rajtommal nem volt gond, els?nek fordultam a célegyenes utáni kanyarba. A szlovák versenyz? Berto Camlek, nagyon er?s iramot diktált, amit senki nem tudott követni, annak viszont nagyon örülök, hogy abban a bolyban, ahol én motoroztam végig nagy volt a küzdelem. Az utolsó körökben éreztem, hogy ha minden jól megy dobogós lehetek, és a célegyenesre egyszerre forduló a trióból én jöttem ki gy?ztesen, így a második helyen értem célba. Büszke vagyok, ebben az évben ez volt a legjobb eredményem. Ami külön siker számomra, hogy mostanra már tökéletesen fel tudtuk készíteni a motoromat. Ezen Superbikeban sokkal több minden múlik, mint a stock kategóriákban. Így már 100%-ban megfelel az általam, és persze a többi versenyz? által támasztott követelményeknek. Biztos vagyok benne, hogy ez a következ? futamok eredményein is meglátszik majd.’– mesélte boldogan a háromszoros alpok-adria bajnok.

Összegezve a hétvége eseményeit két második, egy hatodik hely, és plusz 50 pont a Suzukis versenyz?k eredménye. A kupasorozat folytatódik, a következ? állomás ismét a Rijeka melletti versenypálya lesz.

Forrás: Team Suzuki