AA, Rijeka: Ismét szólt a magyar himnusz

Szöveg: Bulcsú Rezs? Fotó: brorganisation.hu

Vártuk már, hogy egy kicsit jobb eredményekkel örvendeztessenek meg minket a fiúk. Ez évben idegen pályán még nem szólt a magyar himnusz, és már itt volt az ideje egy kicsit bizonyítani, hogy a tavalyi sikerünk nem volt véletlen. Nézzük sorba az eseményeket:

125 Sport: Verseny magyar induló nélkül.

125 GP.: Egyetlen magyar induló Deák Attila volt a 11 f?s mez?nyben, amely a rajtra 10-re csökkent. Attila a 9 befutó között a nyolcadik helyen végzett. Sajnos ez a kategória a megsz?nés irányába halad. A hét végi beszélgetések során kiderült, hogy egyre többen szeretnék, ha már jöv?re nem lenne a 125 GP a programban.

Superstock 600: Már az edzéseken kiderült, hogy Rizmayer Gábor nem akármilyen hétvégét produkál. Mindkét Stock kategóriában ott volt, és ráadásul az 1000-ben 750-es géppel!
600-ban az új, profi mérnökével és szerel?jével el?készített gépen a pole pozícióban várhatta a rajtot. Nem is okozott Gábor csalódást, hiszen simán megnyerte a versenyt, az olasz Tonini és az osztrák Schrammel el?tt. Juhász Dávid a 10.-ik, míg Bíró Balázs a 21.-ik lett.

GSX-R Kupa

Az Alpok-Adria Bajnoki hétvége Rijekában egy kicsit rólunk (magyarokról) szólt. Nem is csak a versenyz?ink javuló szereplésének köszönhet?en, hanem a GSX-R Kupa vendég szereplése miatt! Szinte mindenkinél óriási sikert aratott Szabó Attila csapata felkészültségével és profizmusával. Ehhez már csak egy pici adalék volt a két rendkívül izgalmas verseny.

Szombaton nem kis izgalmak közepette Magda Attila nyert Juhász Dávid és Magda Sándor el?tt. Az „amat?rök” versenyét els? alkalommal a Kupa történetében külföldi versenyz?, Andrea Vidale (olasz) nyerte Szabó Gábor és Szabó Henrik el?tt.

A vasárnapi menetben ismét Magda diadalmaskodott a „profi” mez?nyben Juhász Dávid és Benner Zsolt el?tt. Ezen a napon az „amat?röknél” egy kicsit túlsúlyba kerültek a sajtó képvisel?i a dobogón. A gy?zelmet Szabó Gábor szerezte meg Szabó Henrik és Zsilják Lajos el?tt.

Nagy siker volt a GSX-R Kupa, és egyre inkább valószín?, hogy jöv?re hivatalos Alpok-Adria Bajnoki versenyként is m?ködni fog.

Superstock 1000: Rizi alig hogy átült a másik gépre, és már is ott találta magát a rajtrácson. A jó kis versenyt nem minden napi izgalmak között Madga Attila nyerte 0,2 másodperccel az elalvó-ünnepel? Marco Tinini el?tt. A harmadik helyre Práger Kamil jött be.

Mivel ebben a kategóriában volt a szabályoknak megfelel? versenyz?i létszám, értékelhet? volt a verseny Magyar Bajnokságként is. Itt Magda, Rizmayer, Vida Tibi volt a sorrend.

Supersport: Tizenegy induló magyar résztvev? nélkül. (Talmácsi Gerg? a második helyre kvalifikálta magát VB-s gépével, de m?szaki okok miatt nem tudott elindulni a versenyen – a szerk.)

Superbike: Tizenöt induló magyar résztvev? nélkül.

Bizony ennek a két utóbbi kategóriának is meg vannak számlálva a napjaik. A Hungaroringen már a két kategóriát (külön értékelés mellett) együtt fogjuk indítani.

Rijekában a nap végén került lebonyolításra az Alpok-Adria Endurance Bajnokság második versenye is. Az csak olasz csapatokból álló mez?ny igen izgalmas és élvezetes versenyt produkált.

A bajnokság következ? versenyére két hét múlva Mostban kerül sor. Az Endurance Bajnokság harmadik versenye pedig a szeptember elejei Hungaroring-i programban fog szerepelni.