Agostini a Cadwellen

Július végén (25-26) az International Classic Grand Prix versenysorozatban egy parádérundra ismét motorra ül Giacomo Agostini, és már várja, hogy láthassa a Hegyet, avagy a Mountaint, lényegében a pálya ugratóját.

Giacomo Agostini

„Emlékszem, mennyire kemények voltak a versenyek annak idején a brit szigeteken. Sz?k és technikás pályák, amiket a helyiek nagyon gyorsak voltak. MV Agustám jó er?ben volt rengeteg lóer?vel, de még így is 110%-on kellett mennem a lassabb motoron ül? angolok ellen.” – mesélte Agostini. „Amikor elkezdtük a versenyzést, kértem Agusta grófot, hogy menjünk Angliába, de ?t csak a világbajnokság érdekelte. Nem akarta olyan messzire utaztatni a szerel?ket és a motort, amikor addig otthon is fejleszthetnének. Annak idején két helyen, Olaszországban és Angliában tartottak igazi motorversenyeket. Ahogy már európaiak, én is a brit szigetekre vágytam, hogy tanuljak az angoloktól. Változatosak a pályák és sok a jó versenyz?. Egyszer volt egy versenyem Imolában. Utána kimentem két hónapra Angliába, majd amikor visszajöttem, másfél másodperccel gyorsabb kört mentem Imolában. Azt hiszem, azért is voltam annyira gyors, mert sokat tanultam az angol motorosoktól.”

Phil Read 74, Giacomo Agostini 2, Dave Croxford 25 és Ken Redfern 75 – Cadwell Park 1969.

Phil Read 74, Giacomo Agostini 2, Dave Croxford 25, Ken Redfern 75, Cadwell Park 1969.

Ago a Motorsportvision-nel beszélgetett.