Alpok-Adria Bajnokság: a 125 Sport kategóriában Kovács Bálint vezeti az összetettet

Bálint a változékony, rossz id?ben rossz gumit választott az id?mér?re, ahol csak a hatodik tudott lenni, de ez nem zavarta, a versenyen a gy?zelem szándékával lépett a pályára. A szombati futamot megnyerte, vasárnap második lett a hazai pálya és sok év tapasztalat el?nyét élvez? Danilo Di Giorgio mögött.

Kovács Bálint Alpok-Adria

Bálint öt évesen kezdett motorozni, eddig minden bajnokságot megnyert, amiben elindult. Az idei évet is igen er?sen kezdte április végén, mikor az IMRC els? fordulóján a Slovakia Ringen a 125SP kategóriában második lett.

A magyar résztvev?ket illet?en a 125 GP/Moto3 kategóriában Mischiati Attila ötödik lett az els?, nyolcadik a második futamon, a Classic Special kategóriában Horváth Attila mindkét futamban ötödik lett.

A Superstock 600 nemzetközi mez?nyében Chrobák János az els? futamban a harmadik, a másodikban az ötödik helyen végzett.

Gyutai Adrián eltaktikázta az id?mér?t, majd elrontotta a rajtjait, így nyolcadik és hatodik tudott lenni a versenyeken.