Alpok-Adria: Elkezd?dött!

Elrajtolt az idei Alpok-Adria szezon – sokunk örömére -, a versenyre kilátogató maroknyi néz?sereg remekül szórakozott a változékony id?járás ellenére is. Olyan es?t kapott vasárnap a Hungaroring, melyet csak Assenben vagy Malajziában látni. A IV. Dunlop Trophy futamát el is kellett törölni az es? okozta csúszás miatt, de menjünk inkább id?rendben.

Nem kicsit esett

A 125 Sport kategória nyitotta a versenyek sorát. Szikrázó napsütésben rajtoltak el a nyolcadliteresek, kevés magyar szerepl?vel. Az Alpok-Adria értékelésbe Pendl András eredménye számított, a többi magyar az Aprilia Kupa kiírásban volt érdekelt. A kilenc körös futam végeztével az olasz Fabio Galbusera örülhetett a gy?zelemnek, b? 15 másodpercet vert a szintén olasz Martuiellora, Pendl a 16. pozícióban futott célba. Az Aprilia különversenyt Galbács Máté nyerte, Nagy Tamás és Seb?k Zsolt el?tt.

Következett a 125 GP megmérettetés, Gy?rfi Alennel a pole pozícióban. A már világbajnoki tapasztalatokkal rendelkez? fiatal apriliás a saját fejlesztés? motoron köröz? aggastány Gabriele Gnanival csatázott a gy?zelemért. Illetve dehogy csatázott, Alen rutinos öreg róka módjára követte ellenfelét, majd két körrel a vége el?tt megugrott, bezsebelve a gy?ztesnek járó maximális pontszámot.

Alen címvéd?höz méltóan motorozott

A GSX-R Kupa második versenye is hasonló izgalmakat hozott (Az els? futamot szombaton futották, Magda Attila sikerével zárult az a viadal), Magda és Székely Zsolt harcoltak az élen. Székely tavaly még a Supersport mez?nyében húzta a gázt, látszott is rajta a rutin: nem jött zavarba Magda támadásaitól, magabiztosan, másfél másodperccel el?bb ért célba az els? futam gy?ztesénél. Juhász Dávidot Benner Zsolt váltotta a dobogó harmadik fokán, a kis Juhász ezúttal „csak” 4., Bitter 5., Benk? Zsolti kollégánk 6. lett a végelszámolásnál. Az amat?röknél Szabó Gábor diadalmaskodott, a superbike-os Szabó Henrik és Bodnár László el?tt.

Bitti sérülten versenyzett. A futam el?tti tesztelésen esett el csúnyán

Magdának nem volt sok ideje a regenerálódásra, a rajtrácson öltözött át a Superstock 600 futamára. Legalább a bemelegítéssel nem kellett foglalkoznia! 38 mindenre elszánt motoros feszült egymásnak a gy?ztesnek járó serlegért – régen láttunk már ennyi motorost a Hungaroring rajtrácsán. Végül az osztrák Stefan Kerschbaumer (Honda) örülhetett, a Factory Racing-es Magda (Yamaha) az utolsó körben elszúrt féktávja miatt kénytelen volt beérni egy újabb ezüstéremmel, Juhász Dávid (Yamaha) lett a harmadik.

A Factory Racing megint hozta a formáját

Következett a legnépszer?bb mez?ny, a Superstock 1000, sajnos a címvéd? Dudás Péter nélkül. Az idén már Kawasakival versenyz? sokszoros magyar bajnok az edzésen esett el szerencsétlenül, e-miatt és egy orvosi félreértés miatt nem engedték indulni a vasárnapi futamon. Ott volt a mez?nyben viszont Vida Tibor (Kawasaki), a Stock 600 címvéd?je, Juhász Tamás (Yamaha), a szintén kategóriát váltó Adorján Tamás (Suzuki), Bezzegh István (Kawasaki), Császár András (Suzuki), Zács Zoltán (Suzuki), Egedi Sándor (MV Agusta), Nagy Zoltán (Yamaha), Varga Gergely (Yamaha) és természetesen Magda Attila, aki zsinórban harmadik versenyét teljesítette.

Juhász Tomi motorja az esés után

A népes honi mez?ny ellenére, egy magyar fiúval sem találkozhattunk a dobogón: a vasember Magda 4., Bezzegh 8., Varga 9., Császár 16., Zács 21., Egedi 24., Nagy 30. lett. Adorján kuplung problémák miatt egy kört sem tudott teljesíteni, Vida a verseny elején elesett, ahogy Juhász Tamás is, aki még nem barátkozott össze teljesen az 1000-es motorral.

Alig fejezték be versenyüket a Stock 1000-esek, a pályára leszakadt az ég, pont a Supersport futama el?tt. A szabályok értelmében es?s edzést kellett beiktatni, így a program csúszásának köszönhet?en elhalasztották a Dunlop Trophy versenyét. Nem sokkal a második rajt el?tt újra özönvíz súlytotta a Ringet, így es?s versenyt láthattak a kilátogatók, ami ritkán fordul el? itthon. A zord id?járás elüldözött minket a pályáról, a Supersport és a Superbike versenyekr?l a www.brorganisation.hu oldalon olvashattok.

Következik a rijekai verseny, május 13-án.