Alpok-Adria és Demokrace a Hungaroringen

125-ös futamok jöttek, ahol a GP kategóriát Gy?rfi Alen nyerte a rengeteg cseh, német és olasz ellenfél el?tt.

Az Aprilia kupát Eiselt Botond nyerte Galbács Máté és Seb?k Zsolt el?tt.

A 125 Sport kategóriában nem volt magyar induló, Giovanni Altomonte nyerte a futamot.

Superstock 600-ban 37-en indultak. Három kör után le kellett inteni a futamot egy tömegbukás miatt. Balogh Robi a Pro Motorsport f?nöksége így pihent a kényszerszünetben Betty és Melinda társaságában. (Mindig a Pro Motorsport háza táján vannak a legcsinosabb lányok évek óta, szerintetek tud valamit Robi?)

A yamahás Juhász Tamás gyönyör? motorozással nyerte a futamot az újraindítás után, a hondás Tolnai István és Stefan Schrammel el?tt.

Kiss Tibi a 7., Kardos Krisztián a 11., Péntek László a 12., Balogh Robi a 13., Miklósy Tamás a 15., Somogyi Péter a 24. és Sövegjártó Petra a 28. lett. A Full Gas-os Adorján Tomi a tömegbukás áldozata lett.

A superstock 1000 következett, ahol hullottak rendesen a fiaink. Varga Gerg? hatalmas csatában volt végig Dudás Petivel az els? helyért, de már nagyon csúszkált alatta a motor, amikor elesett az els? helyen. Dudi vette át a vezetést az utolsó 3-4 körre és nyerte a futamot Marco Tonini és Vida Tibi el?tt. Ács Feri a 6. lett. Németh Balázs, Bezzegh István és Vörös Sanyi kiesett a futamból.

Supersport 600-ban egy érdekeltségünk volt Székely Zsolti révén, aki nagyon szépen nyerte a futamot, a két cseh kollega el?tt. A leggyorsabb kör is a nevéhez f?z?dik 1,56.431-el.

A nap fénypontja jött: a Superbike.

Végh Jana és Kispataki Viktor kategóriája ez idén. Osztrák, szlovén, cseh, olasz, horvát, versenyz?k jöttek el erre a futamra, ahol a szlovén Berto Camlek rajtolhatott az els? helyr?l.

Jana 3. míg Viktor a 4. helyr?l indulhatott. SBK rajt Szokás szerint Jana beragadt a rajtnál, de iszonyú hajrába kezdett és a 6. körben megjavítva élete legjobb idejét 1.51,750-nel feljött a második helyre.Viktor jobban jött el, de neki is meg kellett küzdeni a negyedik helyért. Végül mindketten célba értek.

Érdekesség, hogy a körid?mér?k Janának 1, 53.7-et mértek legjobb id?nek, míg a telemetria, ami ugye nem nagyon szokott hazudni, mutatta az 1.51-es id?t. Ennyit az id?mérés hivatalosságáról?

Jöttek a Dunlop Trophy versenyek. El?ször a 600, mert végre már annyian vannak, hogy alig férnek el a pályán. Kis Tibor nyerte a futamot hivatalosan Iglár Attila és Vajzer Attila el?tt. De volt még egy fergetegesen gyors indulója a mez?nynek Juhász Dávid személyében, aki még nem értékelhet?, mert még nem múlt el 14 éves. De simán nyerte a futamot az új R6-tal.

Az openben a repül?géppel induló Sárkány Dezs? nyert Egedi Sanyi és Zács Zoli el?tt.

Legközelebb május 20-21-én csap össze az Alpok Adria mez?nye Rijekában.