Alpok-Adria, Hungaroring: Dunlop Trophy, belülr?l

Ezen a futamon is Adorján Tamás indulhatott a legjobb helyr?l 2.00,597-tel én mell?le 2.00,790-nel és jobbra mellettem a nemrég gy?ztes Pet? és a Yamahás Papp Tamás. Ez volt az els? sor. A rajtnál úgy indultam, mint akit puskából l?ttek ki. Ebben elég nagy érdeme van Végh Janának, aki hihetetlenül jó kuplungot varázsolt az – erre a versenyre végre jól összeállt – Hondámba.

Az elején elég sokáig tartott, amíg felvettem a ritmust és a saját tempómat tudtam motorozni, ezért megel?zött a sikánnál Pet? Józsi, majd két körrel kés?bb Adorján Tomi is. (Itt még van egy másodperc, amit le tudnék faragni a körid?mb?l.) De ezek után, Tomival kezdtük megközelíteni a Kawás versenyz?t.

A táv felénél, a célegyenesben a Kawa el?ttem elkezdett szitálni, ett?l a fékdugattyúkat szétütötte a féknyeregben, majd ezt követ?en az egyenes végén csak másodikra volt hajlandó fogni a Kawa féke, de akkor már annyira kellett húzni, hogy Józsi hátsó kereke jó 30 centivel a föld fölött volt közvetlenül el?ttem. Majdnem eltrafálta Tomit, csak egy fél pillanaton múlt az egész. Természetesen ett?l a man?vert?l egy kicsit lemaradt t?lünk és így nyugodtabban próbáltam megszorítani Tomit. Vagy háromszor be is tudtam menni mellé féktávokon, de nem akartam kiszorítani a pályáról, és különben is, mivel külön értékeltek bennünket nem forszíroztam tovább az el?zést.

Az egy kicsit megnyugtatott, hogy az id?mér?n és a versenyen is én voltam a leggyorsabb a szombati napon, és végre nagyon jó lett a CBR 1000 RR Honda! Az id?mér? edzésen kipróbáltam a Dunlop D209-es gumikat, csak jót tudok róluk mondani. A kanyar bejáratánál szinte magától befordul t?le a motor, és kigyorsításnál odaszegez?dik a hátsó gumi az aszfalthoz, még akkor is, ha mind a 174 pacit ráengedem a kerékre. A Wilbers futóm? is nagyon tetszik, és a lóer?kkel sincsen semmi baj. Már csak a Dunlop gumikat kell jobban megszoknom, és lesz ez még sokkal jobb is.

Ja, és köszönöm a lelkes néz?seregnek is a kitartó szurkolást, végre minden lelátón voltak néz?k! Gratulálok az összes versenyz?nek, aki helytállt a hétvégi futamon, f?leg Adorján Tominak, aki ezen a hétvégén 3 kategóriában gy?z?tt és 5 kupával térhetett haza.!