Alpok-Adria, Hungaroring: Team Suzuki

125 Sportban ezúttal szép számmal voltak magyar indulók. A kategória nagy esélyese Juhász Dávid az id?mér?k alapján a második helyr?l rajtolhatott. A pole pozíciót az Apriliás Puskar Michal szerezte meg. A verseny végeredménye csakúgy, mint az id?mér?ké: Puskar Michal, Juhász Dávid, Glabusera Fabio. A bírák döntése alapján hét versenyz?t kizártak a versenyb?l, mivel azok motorja nem felelt meg a szabályokban foglaltaknak, de ez nem befolyásolta a dobogós helyek sorrendjét. Deák Attila hetedik, Szabó Gábor pedig a nyolcadik lett a futamon.

A 125 GP kategóriában a saját fejlesztés? motorral és hosszú évek tapasztalatával rendelkez? Gabriel Gnani negyvenegy másodperccel ért el?bb célba, mint a második versenyz?, a magyarok között legjobb Gy?rfi Alen. Az ötös rajtszámmal induló Kovács Nikolett kilencedik helyre hozta a Hondát, Magda Attilának viszont nem sikerült befejeznie a versenyt.

Következett tehát a nap fénypontja a 200 mérföldes Endurance verseny. A forma1-es táv teljesítése a Végh János-Magda Attila (Honda) párosnak sikerült a leggyorsabban. Második a Kispataki-Soltész (Suzuki), harmadik pedig két olasz, a Belezza-Cordara (Yamaha) páros lett.