Alpok-Adria, Most

A csehországi Most fogadta az Alpok-Adria sorozat ötödik fordulóját. A csehek a hazai pálya el?nyét élvezve nagyon felszívták magukat az eseményre, a magyar delegáció pedig abban reménykedhetett, hogy folytatódik az idei jó széria. Sajnos már az els? napon voltak nagy bukások a mieink részér?l, Péntek Lászlót kórházba is szállították, de Bezzegh István sem járt éppenséggel jól. Rizmayer Gábor a legels? tréningen rögvest az els? körben bukott.

Esemény volt, hogy Juhász Dávid nem kapott ‘kedvezményes’ lehet?séget a saját versenyén való indulásra fiatal életkora miatt (öt nap…), de a következ? stock 600-as futamokon már rajthoz állhat. Dávid a cseh open kategóriában motorozhatott (versenyen kívül), pole pozícióval tette le a névjegyét, sokak elismerését kivívva.

A versenyeken aztán jó és rossz momentumok is akadtak. A 125-ben Magda Attila kétütem? FGR-ével lett hetedik. A Superbike-ban Végh Jana második, Kispataki Viktor nyolcadik helyr?l rajtolhatott el, hatodik illetve hetedik pozícióban értek célba. Végh összetettbeli ellenfele, a szlovén Camlek sérülése miatt nem lehetett ott Mostban, így végül is nem lehet ok panaszra, a fór tovább n?tt.

A Supersport rajtját favoritként, pole-ból várta Székely Zsolt, ám néhány kör után motorhiba miatt kiállni kényszerült a versenyb?l. A Stock 600-ban Rizmayer, Juhász Tamás és Talmácsi Gerg? a második sorba kvalifikálták magukat, mögöttük ott volt Tolnai István. Rizi nyert, Juhász harmadik, Tolnai ötödik helyen zárt, de az öröm nem sokáig tartott, hiszen a gy?ztes és az ötödik helyezett motorjai nem feleltek meg a m?szaki ellen?rzésen. Kizárás. Így Juhász lett a második, Talmácsi a hatodik, Kardos Krisztián pedig a 12. pozícióban végzett.

A Superstock 1000-es osztályban a szlávok foglalták el a dobogót, de a lengyel pilóták eredménye nem számított az AA értékelésébe. Dudás Péter összetettbeli el?nye tudatában ért célba negyedikként (pontok tekintetében másodikként), ami jó. Vida Tibor hetedik (el?tte három lengyel), Varga Gergely 12. (szintén), az el?z?leg hatalmasat bukó, de az indulást mégis vállaló Bezzegh ‘Ty?’ István 17. lett, azaz pontszerz? (el?tte négy lengyel).