Alpok-Adria, Rijeka

Supersportban Székely Zsolt (Honda) és Tolnai István (Honda) voltak a magyar indulók. Székely a harmadik a rajtkockát szerezte meg, Tolnai a hetedik helyr?l vehetett rajtot. A versenyen Székely egy helyet visszacsúszva a harmadik helyr?l, alig több mint egy tizeddel maradt le a dobogóról. A 71-es rajtszámmal induló Tolnai esett, így nem tudta befejezni a versenyt. A dobogó legfels? fokára az osztrák Wolfgang Kerbl, a másodikra Bostjan Pintar, a harmadikra pedig Andrea Coan állhatott fel.

Végh Jana kategóriájának futamán – természetesen a Superbike-ról van szó – nem mindennapi teljesítménynek lehettek szemtanúi a kilátogató néz?k. A negyedik helyr?l induló Végh motorja leállt a rajtnál, aminek köszönhet?en a mez?nyt csak több száz méteres hátrányból tudta üldöz?be venni. A hajtóvadászat viszont szenzációs eredményt hozott, ugyanis a verseny tizenkét köre alatt a harmadik -!- helyre verekedte fel magát a versenyz?. A futamot és ezzel a bajnokságot is Berto Camlek szlovén versenyz? nyerte, második Fabrizio Pelizzon lett.

A 125 GP és 250 GP összevont id?mér? edzésein Gy?rfi Alen a saját kategóriájának harmadik, Kovács Nikolett pedig a nyolcadik legjobb idejét futotta. Alen a verseny végéig a második helyen motorozott, mígnem a 95 rajtszámú román Muresan megel?zte, így a harmadik helyen zárta a riekai fordulót. Kovács Nikolett a Moped 91 Mini&Motors Team versenyz?je a hetedik helyre hozta be motorját.

A 125 SP sztárja Juhász Dávid a 250 SP-vel egybevont mez?nyben saját kategóriájában megszerezte a pole pozíciót. „A rajtnál egy kicsit beragadtam, de utána próbáltam felküzdeni magamat. A kilences és a hármas versenyz?vel meccseltem egész végig, végül a harmadik helyre sikerült befutnom. Ezzel a pontversenyben most második helyen állok, ezen már sem javítani, sem pedig rontani nem tudok.” – válaszolta kérdéseinkre Juhász Dávid. A futamot Guiseppe Piani nyerte. Ezzel a futamot második helyen abszolváló szlovák versenyz?, Michal Puskar az idei Alpok-Adria Bajnokság 125 SP kategóriájának gy?ztese.

Képek és szöveg: Team Suzuki