Aprilia: megkezd?dtek a versenysorozatok

Supermoto és -quad nyitány Tökölön

Nagy nemzetközi érdekl?dést váltott ki az április 1-jén Nyirádon megrendezett Supermoto és Superquad Nemzetközi Bajnokság valamint az Alpok-Adria Bajnokság fordulója. A mez?ny f? er?sségei a magyar, a cseh, az osztrák és a svájci versenyz?k voltak, akik mondhatni a verseny egésze alatt külön bolyt alkotva vezették a mez?nyt. ?ket követte egy másik elkülönült csoport, az 5.,6.,7.illetve a 8. helyért harcolva. A kétszeres Európa Bajnok ifj.
Kökényesi György, aki a verseny szenzációjaként, az Aprilia gyártól közvetlenül kapta meg Thierry Van Den Bosch kétszeres világbajnok motorkerékpárjának pontos mását, keményen küzdött az élbolyban. A Supermoto koronázatlan királyának járm?ve minden bizonnyal a jöv?ben is sikert hoz új gazdájának.

A versenyen jelenlev?kr?l elmondhatjuk, hogy Európa legjobbjaiként képviselték a mez?nyt a prestige kategóriában. Éppen ezért elismer?, hogy ifj. Kökényesi György az Aprilia Racing Team tagjaként a magyarok között az els?, összesítésben a második helyet szerezte meg.
Szintén a Team tagjaként induló Zóka Attilának is külön köszönet a versenyért és a magyarok között szerzett 9. helyért! A pálya kialakításánál remekül harmonizáltak a terep és az aszfalt egymást váltogató részei, nehezítve ezzel a versenyz?k helyzetét. A 24 indulónak 15 perc +2 kör alatt kellett teljesíteni a versenyt és, pár bukás ellenére mindenki derekasan helytállt. Aki netán kihagyta, április 7-8. újra találkozhat a versenyz?kkel Tökölön!

Gy?r – Enduro Cross OB, II. futam

A hétvégén megrendezésre került a szezon Enduro Cross OB II. futama Gy?rben .
Szép, napsütéses id?ben, embert próbáló akadályokkal t?zdelt pálya várta a vasárnapi versenyen induló 173 (!) indulót. A 10 km-es pálya jól kidolgozott, sok erdei részekben b?velked?, motort és versenyz?t próbáló hullámokkal volt tarkítva. A néhol 20-90 cm-es vízakadályban sokan elvéreztek, bár a közönség biztatása és útmutatása ismételten sokat segített.

A pálya sava-borsa ez a sóderes, tanknyi gödrökkel kialakított része volt. Itt a vízben elhelyezett cölöpök adta menekül? utak sehogy sem akartak látszani, így ez a szakasz a pálya talán egyik legnehezebb részének bizonyult. Néhány szakaszon az egymásra várakozó versenyz?k jártányi utat sem hagytak az utánuk következ?nek – így gondoskodtak egy-két versenyz? sorsáról.

A mez?nyr?l elmondhatjuk, hogy mindenki kitartóan küzdött a h?n áhított jobb helyezésért, folyamatosan kitöltött bolyt alkotva az egész verseny alatt. A végs? sorrend kialakulása mindig parányi másodpercek függvénye. Az Aprilia színeiben induló Pudor Bob az elismer? 4., Nádor Tamás a
18 . helyet szerezte meg, csupán 2 perc eltéréssel. Gratulálunk Nekik! A következ? megmérettetésre sem kell sokat várni. Ennek helyszíne Esztergom lesz az április