Best of Dakar 2015 (videó)

A verseny idei gy?ztese az immár ötödik gy?zelmét begy?jt? spanyol Marc Coma lett KTM-jével, aki stabilan menetelt végig, egyre növelve el?nyét el?ször Joan Barreda, majd a szintén hondás, végül a második helyen végz? Paulo Goncalves el?tt.

A legpechesebb pilóta címet a portugál Barredának adnánk, aki er?sen kezdett, és a legtöbb szakaszgy?zelmet gy?jtötte a két hét során, mégsem jutott be a végén a legjobb tíz közé sem. Az els? maratoni szakaszon – vagyis amikor a motorosok nem vehették igénybe csapatuk segítségét a szakasz során – elesett és letörte Hondájáról a baloldali kormányt, így a távot csak csökkentett tempóval tudta teljesíteni. A második maraton is szerencsétlenül alakult számára, csapattársa vontatta be a célig. Végül a 17. helyen zárt.

A legjobb n?i versenyz? a kilencedik helyen végz? Laia Sanz lett a HRC színeiben, aki egyben a verseny történetének legjobb n?i résztvev?je is. Sanz szakaszt nem nyert, egyéni legjobbja a nyolcadik szakaszon elért ötödik hely volt.

A Dakar 2015-ben sem volt piskóta. Tizennégy nap, kilencezer kilométer. Hatalmas mennyiség? homok, kövek, szintkülönbségek, maratoni szakaszok és kevés alvás, plusz az Uyuni sós tenger, ami különösen és váratlanul tette próbára a sokat látott résztvev?ket is.

168 motoros indulóból 79-en értek célba, és sajnos végleg elvesztettük a lengyel Michal Herniket.

Minden tiszteletünk a célba ért versenyz?ké!

Fotó: RallyZone Bauer/Barni