Bódis Ricsi a dobogón Imolában!

Igazi nyárra ébredt vasárnap a paddock és már egészen korán 23 fokot mutatott a h?mér? higanyszála.  A European Junior Cup mez?nye számára nincs bemelegít? edzés a futam el?tt, de már délel?tt minden versenyz? a motorja körül mozgott és készültek a 14:35-kor induló versenyükre.

Aztán a Supersport kategória versenyén bekövetkezett piros zászló felborította a szokásos menetrendet. Ez leginkább az EJC mez?nyét érintette és a tervezett id?ponthoz képest csak 3 órával kés?bb indították el Bódis Ricsiék futamát. Némi feszültség ugyan érezhet? volt az EJC paddockban, de ki kellett várniuk a versenyz?knek a késöbbre elhalasztott start id?pontját.

17:35 órakor végül megkapták a zöld jelzést és kezdetét vehette a 9 körös verseny. Ricsko a 7. helyr?l indult és jól sikerült a rajtja. Végig az els? bolyban motorozott, a 6. körben még a vezetést is átvette. Egy körrel a verseny vége el?tt az oda-vissza történ? el?zgetések során átmenetileg visszacsúszott az 5. helyre, de az utolsó körben óriásit hajrázott Ricsi és végül a 2. helyen ért célba, ezzel megszerezte idei els? dobogós helyezését.

Bódis Richárd: ‘Elmondani sem tudom, hogy mennyire boldog vagyok. Az év versenye volt ez a mai, melyen kanyarról kanyarra óriási meccsek folytak a pozíciókért. Az egész hétvége folyamán éreztem magamban az er?t, hogy képes vagyok egy jó eredményt elérni és mindezt végre sikerült is megvalósítanom a versenyen.’