Brands Hatch: ?rült BSB nyitány

Húsvét hétf?jén a Brands Hatch-i pályán rajtolt el a 2012-es brit Superbike (BSB) bajnokság, meglehet?sen er?s mez?nnyel és ennek megfelel?en meglehet?s izgalmakat hozva. A gy?zelem John Kirkhamé lett a Samsung csapat Honda Fireblade-jén, miután egy utolsó körös el?zést vitt be Alastar Seeley-vel szemben (Tyco Suzuki GSX-R). A harmadik helyen Michael Rutter végzett a Kawasakival.

A nyitányon az es?é volt a f?szerep, rengeteg volt a kicsúszásos baleset, tucatnyian nem tudták befejezni a versenyt, köztük a címvéd? Tommy Hill. Michael Laverty, Patric Muff, Michael Rutter, Shane Byrne és Luca Scassa is kiestek, amikor Dan Linfoot esése miatt a biztonsági autónak is be kellett jönni, a versenyt megszakították – így állhatott vissza a kés?bbi dobogós Rutter is. A második rajtot követ?en sokáig Seeley-nek állt a zászló, csodás szökést vitt végbe, hibába hajszolva többek között a csapattárs Josh Brookest. A fináléban azonban hátsó tapadásvesztése miatt lelassult, ez pedig kedvezett Kirkhamnek, aki végül két tized körüli el?nnyel behúzta az évad els? – és ezidáig egyetlen – viadalát. Nori Haga 13. lett a Swan Yamahával.

A rossz pályaviszonyok miatt a Supersport versenyt piros zászlóval intették le, a második BSB futamot pedig el sem indították a versenybírák, ezt azonban a kés?bbiek során még pótolja a mez?ny.