Brnói versenyhétvége: lemaradtál róla?

Talma szenzációs 2005-ös idényében összeveszett akkori csapatával, a KTM-mel, majd a Humangest Honda alakulatához szerz?dött, de az idei szezon mégse úgy alakult a magyar motoros számára, ahogyan sokan elképzeltük. Els?sorban a technika akadályozta meg Talmát a jó eredmény elérésében, Brno el?tt a legjobb eredménye a sanghaji negyedik hely volt.

Brnói versenyhétvége, videó

Klikk a képre (492 MB, .avi).

Jerezben az évadnyitón a váltóelektronika meghibásodása miatt veszített fontos másodperceket a futamon, végül 8. lett Gábor. Katarban a futóm? beállítása nem sikerült jól, ezért csak 11. lehetett. Isztambulban a rohamosan kopó abroncsok ellenére behozta Talma motorját a 6. helyen, aztán következett a kínai futam, ahol élete els? MotoGP-s érmét szerezte meg a tavalyi évben. A futam után egy privát teszten elesett CBR 600 RR-jével: a válla és a térde sérült a magyar motoros- nak.

Le Mans-ra, a sorozat ötödik állomására új alkatrészeket kaptak az aranyszárnyas csapatok a gyártól, ami meg is látszott a Hondák teljesítményén. Lüthi megnyerte a futamot, Fabrizio Lai a harmadik lett, de Talma megint hadilábon állt a szerencsé- vel. Az ígéretes edzések után a futamon a 17. lett, amiért idén el?ször és azóta utoljára nem kapott pontot. Mugellóban és Barcelonában egyaránt 8. helyen futott célba, majd következett a gondokkal teli asseni derbi, ahol csak a 11. hely jutott Gábornak. Doningtonban a magas h?mérséklet okozta a Honda vesztét, Gabi csak a tizedik lett, majd a nyári szünet után következett az a bizonyos brnói futam.

Talmácsi most a nyolcadik helyen tanyázik a bajnokságban, 149 ponttal van lemaradva az idén szárnyaló Bautistáról. Gábor elmondása szerint reális esélye a hatodik hely megszerzésére van, amit jelenleg a cseh Pesek bitorol, 21 pont el?nnyel Talmával szemben.