BSB: Rutter szerezte meg a pole pozíciót Knockhillben

A szerencse is segítette Michael Ruttert (Renegade Ducati), amikor a szombati superpole futamon egy rövid id?re kisütött a nap és felszáradt a pálya, így ? még száraz körülmények közt tudta megtenni azt a bizonyos leggyorsabb kört (52.078 s), majd ismét eleredt az es?, lelassítva ezáltal a versenyz?ket.

Paul Young (TDB Recruit/Appleyard) a kvalifikációs futamon elszenvedett ütközése ellenére a második leggyorsabb kört futotta Yamaha R1-én (52.337 s), majd szorosan a sorban utána követte a Kawasakis Glen Richards és a MonsterMob Ducati versenyz?je Shane Byrne.

John Reynolds (Rizla Suzuki) a nedves pályán ugyanabban a kanyarban csúszott ki, mint ahol korábban csapattársa Yukio Kagayama járt szerencsétlenül, de Reynoldsnak sikerült gyorsan visszatérnie a pályára és 52.853-as eredménye a rajtrács ötödik helyére volt elegend?.

Sean Emmett lett volna a másik szerencsés, akinek még az es? megérkezte el?tt lehet?sége volt egy jó kört menni, de mivel már az els? két kanyarban kicsúszott a motor hátsó kereke, így inkább úgy döntött nem kockáztatja meg, hogy balesete legyen, és lassabban ment végig a pályán, a rossz gumikat okolva a kicsúszásért. ? a 12. lett a sorban.