Daijiro Katóra emlékezünk

Nyolc szezonnal ezel?tt, április havában távozott el közülünk Daijiro Kato. A suzukai Japán Nagydíjon láthattuk utoljára. Akik követték a versenyt, valószín?leg sosem felejtik el a balesetet, ahogy a Honda RC211V leveti magáról a fiatal motorost, aki egy, a pályához túlságosan közel helyezett tereptárgynak ütközik. A balesetet és az azt követ? pillanatokat. Nehéz feldolgozni… A szerencsétlen versenynapot követ?en, 2003. április 20-án hunyt el Kato, két hetes kóma után.

Kato a 250-es Honda nyergében: 2001-ben világbajnok lett a negyedliterben

Az 1976-os születés? Kato minden id?k egyik legtehetségesebb japán motorversenyz?je volt. 2001-ben lehengerl? magabiztossággal nyerte meg a 250-es kategória világbajnoki küzdelmeit (11 futamgy?zelem, immár megdönthetetlen rekord a géposztályban).

A baleset körülményei a mai napig nem teljesen tisztázottak: a tragédiát követ?en volt egy olyan verzió, hogy vezet?i hiba kellett a tragédiához, de az szinte teljesen bizonyos, hogy a 74-es Honda elektronikájával nem volt minden rendben. Ma már minden efölötti vita fölösleges. A motoros társadalom, sportbarátok, egykori társak és szurkolók egy végtelenül szimpatikus, nagy formátumú sportemberre emlékeznek. Egy barátra, aki hiányzik – egy bajnokra, aki nem álmodhatta végig álmait.