Dakar 2015: A harmadik nap után a Honda az élen, Saghmeister Gábor kiesett

Az els?, Buenos Aires és Villa Carlos Paz közötti 175 km hosszú mért szakaszt Sam Sunderland nyerte KTM-jével, a második a hondás Paulo Goncalves lett mindössze öt másodperc hátránnyal, és egy percen belül beért a harmadik helyen a verseny legnagyobb esélyese, az egyes rajtszámot visel? Marc Coma is. A rövid, földutakon vezet? „bemelegít?’ etapon nem alakultak ki nagy különbségek, az els? 17 versenyz? öt percen belül ért célba.

10. Ruben Faria PRT (KTM) 1:21:59

A második nap rögtön a 2015-ös Dakar egyik legkeményebb napját jelentette, a Villa Carlos Paz – San Juan 625 km távolságból 518 km volt mért. A napi penzumban volt laza talaj, földút és a homok is.

A leggyorsabb Joan Barreda volt Hondájával, hat perccel követte ?t Paulo Goncalves szintén Hondán, és Ruben Faria hozta be KTM-jét a harmadik helyre három perc lemaradással.

Az els? nap legmen?bb arca, Sam Sunderland eltévedt, és két órát bolyongott, míg visszatalált a pályára. Marc Comának nem volt szerencséje, az els? kerekébe fújt defekt elleni hab nem bírta a strapát. Hogy be tudja fejezni a szakaszt, hatvanas tempóval teljesítette a távot, így csak nyolcadikként ért a célba.

10. Juan Pedrero Garcia, ESP (Yamaha) 6:02:51

A harmadik nap nem a szakasz hossza, hanem a tengerszint feletti 3500 méteres magassága miatt volt kemény a versenyz?k és a motorok számára egyaránt. Ismét a KTM volt a leger?sebb ezúttal az osztrák újonc Matthias Walkner alatt. Fél perc lemaradással ért be mögötte Marc Coma, és Joan Barreda lett a harmadik. 657 km volt a táv, ebb?l 220 km speciál.