Dakar, 9. szakasz: Kátai remekel, Dési kiáll

Szöveg: motorinfo.hu Kép: DPPI, KTM

Kátai Péter küzd, akár egy oroszlán, újabban saját motorjával. Nem elég, hogy a sivatagi verseny 9. szakaszán a legváltozatosabb körülmények között kellett helyt állnia, még a továbbra is rakoncátlankodó GPS-e és kuplungja is hátráltatta a magyar motorost, mindezek ellenére is a 26. helyen érkezett a nemai célba, így már az összetett 22. helyén áll sokszoros enduró-bajnokunk.

Ezen a szakaszon az ásás került el?térbe

Dési Jánosnak nem hozott szerencsét a 9. nap: eltörött motorjának leng?kara, ezért nem volt más választása, fel kellett adnia a 29. Dakar-ralit, így már csak Kátai Péter mentheti meg a magyarok becsületét, miután a harmadik magyar, Hermann Henrik már az elején befejezte a küzdelmet.

A világsztárokat sem kerüli a balszerencse: a Tichit-Nema (Gyorsasági: 494 km – Összeköt?: 3 km, Összesen: 497 km) útvonalon a Repsol KTM öreg rókája, Giovanni Sala egy esést követ?en szállt ki a versenyb?l – motorja totálkáros lett, a talján enduró-világbajnoknak nem esett komolyabb baja, viszont a listavezet? Marc Coma elveszítette utolsó hátvédjét is. Az együttes harmadik számú motorosa, Jordi Villadoms a hetedik szakaszon, szintén egy nagy bukás követeztében nem folytathatta a viadalt. No nem kell félteni a címvéd?t, közel egy órás el?nyét szépen kamatoztatja: legnagyobb riválisa, Cyril Despres nyomában a harmadik helyen teljesítette ezt a napot.

Sala repertoárjából továbbra is hiányozni fog a Dakar-trófea

Despresnek az itinere okozott kellemetlen perceket: a rajt el?tt fedezte fel, hogy elromlott az itinert gördít? elektronika, de nem sikerült megjavítania azt, így kénytelen-kelletlen manuálisan görgethette az útvonalat jelz? papírcsíkot. A második lett a francia triál-bajnok.

A szakaszt egy ismeretlen név, a lett Janis Vinters nyerte nem kis meglepetésre, hét perc harmincegy másodpercet vert Despres-re, összetettben már a nyolcadik helyre zárkózott fel az élete els? részsikerét elkönyvel? lett motoros.

El?zetes: 10. szakasz

A 29. Dakar rally útvonalán két napi szakaszt is érint? változtatást hajtottak végre a szervez?k, a francia külügyminisztérium javaslatára. A január 16-ra és 17-re tervezett Nema-Timbuktu, Timbuktu-Nema szakaszokat törölték és egy Nema-Nema ‘kör’ szakasszal váltják ki (366 km gyorsasági). Másnap, január 17-én, a nap felét pihen? napként kapják meg a versenyz?k, majd egy körülbelül 280 km hosszú összeket? szakaszon elindulnak Ayoun-el-Atrous felé, Mauritániába.

forrás: dakar.hu