Donington, 250: Mika Kallio, a nevet? harmadik

Ahogy a szólás tartja: nevet? harmadikként nyerte meg Kallio a 250-es Angol Nagydíjat. Ha egy f?címben kell összefoglalni, akkor ennyi a történet. Bautista Alvaro és Simoncelli Marco versenyeznek nagyot, egészen az utolsó el?tti körig ?k ketten cserélgetik egymás között a vezet? helyet, meglehet?sen unalmas versenyen. Ám a finisre megérkezik a narancs villám, Mika, majd könyörtelenül kihasználja vetélytársai rontását. Egy olasz-spanyol biztosan lesz ma este, egyet rejteget a MotoGP is: ezúttal a Simoncelli próbálta megtréfálni a hispán ellent, ennek a vége egy borzasztó kanyarbemenet lett, a finn KTM-es gond nélkül ment el mindkettejük mellett a bels? íven, salakmotoros keresztbecsúsztatással. Pedig hozhattak volna rajta egypár pontot, de így még jobban elhúz az összetettben Kallio.

Furcsa verseny volt, Takahashi indult meg villámként, Simon volt igen aktív, Barbera t?nt olyannak, mint aki megint villanhat. Simoncelliéknek nem sok id?re volt szükségük, hogy az élre álljanak és meglépjenek, afféle belügyként kezelve a GP-t, egészen ugye a hajráig (idevág: Kallio a 20. helyr?l kezdte meg a futamot… a rémes kalifikáció nem csak Di Megliónak volt jó ómen). Csordogáló verseny és egy hihetetlen jelenetsor a végén.

Az összetettben világos a helyzet: Kallio 131, Simoncelli 123, Debon 101. Pasini esik és kiesik, a tabellán 98 pont a neve mellett. Barbera negyedik és 82 egységet szerez, mögötte többen is: Aoyama 80-nal, Bautista 77-tel várja a hollandiai folytatát. ‘Hihetetlen – mondja Kallio a leintés után. – A rajtrácson huszadik voltam és szinte nem volt lehet?ségem edzeni a pályán. Egy, a pillanat hangulatában összedobott beállítással mentem ki, ennek ellenére szinte tökéletes volt a motor és nagyon élvezetes volt menni. Hamar felértem, és aztán jókor voltam jó helyen, ki tudtam használni egy hibát. ?szinte leszek: nem hittem volna.’

Simoncelli nem tehet mást, megköveti Bautistát: ‘Normális dolog, hogy Alvaro nem vette jól a dolgot, da verseny ilyen. Szélesen érkeztem, kés?n fékeztem. Bocsánatot kérek t?le, de meg kellett próbálnom, nagyon szerettem volna nyerni. Vannak ilyen hibák, ezen van javítani.’ Nos, igen… Bautista: ‘Igen, ilyen a verseny, mindenki nyerni akar, de csak akkor csinál ilyet, ha biztos a dolgában. Szerintem nem kéne feltétlenül a f?ben játszani a kiszorítósdit. Az egyetlen vigasz, hogy nyerhettem volna és hogy jól vezettem.’

250, Angol Nagydíj: végeredmény