El?kel? helyen végeztek a magyar fiúk a hétvégi IDM-en

A két magyar fiú, a Talmácsi Gábor által pártfogolt Somosi Alexander és a H-Moto Team színeiben versenyz? Kovács Bálint is kit?n? eredménnyel zárta els? versenyét a hétvégi ADAC Junior Cup futamán a hétvégén a Hungaroringen.

A hétvégi verseny egy januárban elszenvedett baleset után nagy visszatérés volt Alexander számára. Bár a verseny el?tt az új motorral, a KTM RC390-nel csak három edzést tudott menni, sikerült a legjobb formáját hoznia. Az ötödik rajtpozícióból indult, ahonnan feljött a harmadik helyre, majd szenzációs hajrát követ?en végül másodikként ért be a célba. A kiváló eredmény miatt a Talmácsi Gábor vezette menedzsment úgy döntött, hogy a következ? futamon is lehet?séget biztosítanak Alexandernek, amely a németországi Sachsenringen kerül megrendezésre a soron következ? hétvégén a MotoGP betétfutamaként.

ADAC Junior Cup Hungaroring Somosi Alexander

Kovács Bálint, a H-Moto Team 13 éves tagja is nagyszer?en szerepelt, ? a negyedik helyen ért célba a 26 f?s mez?nyben.