Endurance: a címvéd? sima sikere Assenben

A Suzuki Castrol csapata nyerte az Endurance világbajnokság nyitányát Assenben a Yamaha Austria és a Yamaha Phase One együttesei el?tt. A gyári alakulat különösebb zökken? nélkül hozta els? idei gy?zelmét, a rajttól kezdve vezetett a francia Philippe és a japán Kagayama kett?se. Az ötszáz kilóméteres táv feléhez érve már jó egy körrel vezettek a suzukisok, Vincent Philippe jegyezte a leggyorsabb kört 1’43’659-cel. ‘Könny? verseny volt a csapatnak, jól indultunk, aztán próbáltunk egyenletesen menni. Láttam, hogy az osztrák yamahások gondokkal küszködnek, ami lehet?vé tette, hogy gyorsan, és mégis óvatosan közlekedjek. Annyit kockáztattam csak, amennyit föltétlenül muszáj volt, gondolva a következ?, Le Mans-i futamra is.’

A második helyen a Yamaha Austria ért be, megel?zve a Phase One gárdáját. Negyedik a Fagersjo-el.se a Suzuki színeiben, míg a remekül rajtoló, de kényszer?ségb?l hamar kiállni kényszerül? Kawasaki Bolliger ötödik lett. Nem adták ingyen a helyezést, öldökl? csatában kellett érte megverni a Yamaha X-One legénységét az utolsó percekben. A legjobb Superstock kategóriás csapat a Suzuki Team Endurance Moto45 (kilencedik helyen), míg az összetett tizedik Yamaha Acropolis a Superproduction osztály legjobbika Hollandiában. A Rosivall Ágostont soraiban tudó szlovák Maco Moto együttes hét kör hátránnyal a 14. helyen zárta a problémáktól sem mentes meccset.

Következik a Le Mans-i 24 órás maratoni viadal április 22-23-án, azaz vasárnap.