Endurance vb: a SERT a világbajnok

A harmadik csapattag, Daisaku Sakai hét közepén történt sérülése miatt nem a teljes csapattal, hanem csupán két versenyz?vel állt ki a SERT a hét végi katari fordulóra. Természetesen Sakai is jelen volt, de ? ezúttal csak szurkolóként segíthette csapatát. Vincent Philippe és Anthony Delhalle azonban még így is a harmadik helyen zárta a nyolc órás losaili versenyt a GSX-R1000 nyergében. A SERT ezzel a tizenegyedik alkalommal szerezte meg a kategória világbajnoki trófeáját, ezúttal a BMW Motorrad 99 el?tt, míg a harmadik helyen a francia Yamaha France GMT csapat végzett.

Az id?mér?ben a negyedik helyr?l való indulás jogát szerezte meg a SERT versenyz?je, Vincent Philippe, aki aztán mindjárt az els? körben az élre, a Yamaha Racing France GMT 94 iPhone, a BMW és Monster Yamaha YART motorosai elé sprintelt. Az els? négy órában gyakran változott a helyzet az élen, míg végül a Yamaha átvette és stabilan meg is ?rizte a vezetést a huszonhat motorosból álló mez?nyben és végül 231 körös eredménnyel biztosan nyerte a versenyt.

Az els? négy óra, illetve az élbolyban motorozók pozícióinak stabilizálódása után a Suzuki csapat remekül gazdálkodott a kiállásokkal és egyenletes körid?ket futva – valamint a GSX-R1000 Superbike hibátlan teljesítményét?l támogatva – kemény taktikai csatát vívott, hogy biztosan meg?rizze a BMW el?tti pontel?nyét. A BMW a SERT csapattól kilenc ponttal lemaradva érkezett az ötödik és egyben záró fordulóba.

A SERT pozíciójában hét és fél óra után következett be az egyetlen jelent?s változás, amikor a kiállást követ?en a harmadik helyre estek vissza, ám még ezután is kevesebb, mint 50 másodperc volt csak a különbség az élen haladó és a harmadik helyen futó csapat között. Ezt a kiállást is jól id?zítette tehát a SERT, ami szintén hozzájárult ahhoz, hogy a Suzuki ismét megszerezte a World Endurance világbajnoki címet.