Estoril, 250: SuperSic gy?z, Bautista esik, Aoyamának ez így jó. 125: Espargaro!

Marco Simoncelli, végig magabiztosan versenyezve, a 250-es kategória Portugál Nagydíját. Ötödik szezonbéli gy?zelmét aratja a dús hajzatú talján, összességében pedig tizenharmadszor állhat a dobogó legtetejére. Vele a pódiumon Hector Barbera, aki a legvégén, a befutóban teszi be a motort a futam meglepetés-embere, Mike Di Meglio mellé. Hiroshi Aoyama negyedik, de bizonyos értelemben ? ennek a GP-nek a nyertese: Bautista kolléga ártatlan helyzetben bukik a verseny els? felében, így a japán el?nye már 26 pont a tabellán, három felvonással a vége el?tt.

Szóval jót tett a ‘másik világban’ való kiruccanás Simoncellinek, aki egy héttel az imolai pódium után már az estorilin ünnepelhet, annak is a tetején. A gilerás versenyz? egyre inkább uralja a 250-es kategóriát, kár az elrontott szezonkezdetért és a négy nullás versenyért. Most is azt csinálja, amit kell és amit tud: négy kör alatt lerázza üldöz?it és menedzseli el?nyét a kockás zászlóig. És eképpen még az is szóba kerül, nem is kicsit, hogy esetleg megvédheti címét: ehhez persze jó adag szerencse és az ellenfelek hibái szükségeltetnek, de Sic máris elérte azt, hogy a 2009-es kiírást ne mint Aoyama és Bautista párbaját emlegessük.

A spanyol nyer? helyzetb?l dobta a földnek motorját, nem el?ször az idény során. Szinte biztosan m?szaki okai voltak az esésnek, hiszen olyan ártatlan helyzetben történt, olyan hirtelenséggel, hogy ez száz százalékban egyéni hiba nem lehetett – talán a néhány kanyarral azel?tti kiszorítósdinál elszenvedett ‘kontakt’ volt a ludas, de sokkal valószín?bb, hogy megragadt a blokk. Lényeg a lényeg, Bautista 26 pontos hátránnyal kénytelen szembenézni, és három GP áll rendelkezésére ennek ledolgozására.

Sic mögött egy ritkanap látható csata a pole-os Barbera és Di Meglio közt. Kettejük közül végül a franciát hozza ki másodiknak a célfotó, id?eredményük ezredre azonos a timing szerint. A dobogón a spanyol állt a második fokon, a sajtószobában viszont már a 125-ös világbajnoké volt az estorili ezüst. Barbera nagy esélysként vágott neki a futamnak az id?mér?kön elért eredményei alapján, de a reggeli köd és a nagyobb légnedvesség már nem annyira kedvezett neki.

Aoyamának nagy mázlija van. Ezúttal ugyanis még csapattársa, De Rosa is gyorsabban ment nála – a nápolyi illet?ség? fiatalember aztán szokásához híven a kavicságyban fejezte be a versengést. A körülmények szerencsés alakulásával Hiroshi befutott a negyedik helyen, ami a tabella szempontjából éppen elég. 26 egység az el?ny Bauval, 28 pedig Simoncellivel szemben. Valljuk meg, ez most egy szürke verseny volt a japán részér?l, aki azért ügyesen védekezte végig a távot Cluzel és Wilairot ellenében.

Becsülettel küzdenek a magyarok, de ezúttal nem sok sót esznek meg a mez?nyben: a pontszerzéshez Németh Balázs állt közelebb (16.) a Balatoring csapat Apriliájával, az átalakult Tóth csapat egyetlen pilótájaként Tóth Imre a 18. helyet szerezte meg, hozzá kell tenni, egy olyan technikai színvonalú motorral, ami nemhogy a 2009-es vébén, de egy er?sebb nemzeti bajnokságon sem biztos, hogy túl gyors lenne akárki alatt.

Megannyi kiesést és izgalmat hozott a 125-ösök versenye, amely végül szoros befutóban lett Pol Espargaróé, a német színekben induló Sandro Cortese és az angol Bradley Smith el?tt. A derbisek nagy napján az összetett-éllovas Julián Simon csak a 12. helyet szerezte meg, de világbajnoki címe alighanem még ezzel sem került veszélybe.