EW Cup Sövegjártó Petrával

Vallelungában rendezték a sorozat els? fordulóját, ahol együtt futották az edzéseket és a versenyt a lányok.

Hazánkból Sövegjártó Petra indult a versenyen: "A kvalifikációk folyamán a 11. rajtkockát szereztem meg, ami a kategóriámban (600 Stock) a negyedik helyezést jelentette. Az id?eredmények alapján esélyem volt a harmadik helyre, hisz a második id?mér?n ténylegesen a harmadik leggyorsabb hatszázas voltam, az els? két lány viszont lényegesen gyorsabb volt nálam. Ez nem volt meglep?, mert Politáról (? futotta a legjobb id?t, kés?bb a versenyt is
megnyerte) tudtam, hogy a Superstock EB állandó résztvev?je, Monzában 17. lett (ahol Talma Gerg? 19.).

A versenyt kétszer rajtoltatták el, az els? után a pálya két szakaszán is bukás történt, így jött a piros zászló. A második rajtnál a 14. helyen jöttem az els? körben. A táv felére feljöttem 11.-nek. A 25-ös rajtszámú szintén 600-ban induló olasz lány ugyanúgy haladt el?re mint én, mindig egy hellyel el?ttem motorozva. Ekkor utolértem, de amint megel?ztem nyomban visszaer?szakolta magát. A kategóriánk harmadik helyén motorozó francia Jean már jócskán elnyúlt – ? nagyon begyorsult a futamra -, ezért az utolsó körre koncentráltam, hogy én legyek a negyedik 600-as. Az el?zést jól megtudtam csinálni, én fordultam negyedikként (összetettben
10.) a célegyenesre, de ekkor túlforgattam a motort. A gép ledadogott, ami elég volt ahhoz, hogy Romaniello 36 ezreddel megel?zzön. Ezt a hibámat talán annak a számlájára írhatom, hogy ez volt életem második négyütem? versenye de nem az lényeg. Most készülök Rijekába az Alpok-Adria Kupára, majd ugyanitt kerül megrendezésre a következ? futama a N?i Európa Kupának, ahol szeretnék el?rébb végezni."