Franck Petricola életét vesztette az Isle of Man TT edzésén

A francia Franck Petricola szerda este 19.45 körül vesztette életét az Isle of man TT id?mér? edzésén bekövetkezett balesetet követ?en.

Franck Petricola

A verseny szervez?i az alábbi közleményt adták ki az eset kapcsán:

„Az ACU Events Ltd. fájdalommal tudatja, hogy a 32 éves francia motorversenyz?, Franck Petricola este 19.45 körül a Sulby Crossroads-nál, az Isle of Man TT id?mér? edzése során balesetben életét vesztette.’

„Petricola rendszeres résztvev?je volt az országúti versenyeknek, legjobb éve 2013 volt, mikor az összesített 11. helyen végzett a Superbike kategóriában. Legjobb eredményét, egy hatodik helyezést Chimay-ben, Belgiumban érte el, és az év során még hat alkalommal végzett a top tízben.’

„2014-ben készült els? TT-jére, de nem sokkal korábban a North West 200-on szerzett sérülése miatt ki kellett hagynia a tavalyi eseményt. Idén ereje teljében tért vissza és indult a Scarborough-i futamon és a North West 200-on, utóbbin 25. lett a Superstock és 21. a Superbike kategóriában.’