Gy?rfi Alen és Kovács Bálint is dobogóra állhatott a Pannónia-ringen

A hétvégi Magyarország Nyílt Nemzetközi Gyorsasági Motoros Bajnokság (IMRC) ötödik fordulójában a Pannónia-ringen a H-Moto Team két versenyz?vel képviseltette magát: Gy?rfi Alen a Superstock 600-asok között, Kovács Bálint pedig a 125SP kategóriában állt rajthoz. A pilóták számára nem volt ismeretlen a terep, hiszen májusban már versenyeztek itt: akkor az Alpok-Adria Bajnokságot látta vendégül a pálya, ám ezúttal a tavaszinál jóval h?vösebb id?járás fogadta a motorosokat.

Gy?rfi Alen számára remekül kezd?dött a szombat, hiszen a szabadedzésen rögtön jól m?ködött a motor, ám az id?mér?n kifogyott a motorjából az üzemanyag, miután meghibásodott a szintjelz?. A második rajthelyet így is megszerezte a 2007-ben Európa-bajnoki címig jutó pilóta, s aztán a futamon is lényegében végig ebben a pozícióban haladt. A gy?zelemért is csatában volt, ám végül két tizedmásodperccel lemaradt róla, így másodikként zárt.

A vasárnapi futam id?mér?jén sikerült megszereznie a rajtels?séget, és a versenyen sem tudta senki megállítani Alent, aki így a futamgy?zelemnek örülhetett csapatával együtt.

Gy?rfi Alen Superstock 600 Pannónia-ring 2014 IMRC

„A [szombati] szabadedzés jól sikerült délel?tt, rendben volt a motor. Az id?mér?n aztán mindössze egyetlen kört tudtam megtenni, miután a szintjelz? hibája miatt kifogyott a motoromból az üzemanyag. Ennek ellenére még így is sikerült megszereznem a második rajtkockát a versenyre. A rajtom jól sikerült, s azt követ?en is folyamatosan az élbolyban tudtam motorozni, végig az els? és második helyeken haladtam. Végül másodikként értem célba, de mindössze két tizedmásodperccel maradtam el a gy?ztest?l.’

„[Vasárnap] reggel még vizes volt a pálya, így nem sokat mentünk a szabadedzésen. A motorbeállításokon viszont változtattunk még egy kicsit a szombatihoz képest, s így az id?mér?n sikerült megszereznem az els? rajtkockát. A versenyem is jól alakult, hiszen a pole pozícióból indulva a futamot is meg tudtam nyerni. Egész nap rendkívül változó volt az id?járás: a szél folyamatosan fújt, az es? is hol szemerkélt, hol nem. Ennek ellenére ilyen körülmények között is sikerült begy?jtenünk a 25 pontot, ami nagyon fontos volt, így mindenképp pozitívan zárhatjuk ezt a mostani hétvégét” – mondta a verseny után Alen.

Kovács Bálintnak a szombati nap volt az egyetlen bizonyítási lehet?sége, hiszen a 125SP számára csak egynapos volt a rendezvény. A 13. életévét néhány napja betölt? fiú a nap eleji nehézségek ellenére a harmadik helyre tudta kvalifikálni magát a kategóriájában, s bár a rajtja sem sikerült túl jól, végül harmadik lett, újabb dobogós helyezést gy?jtve ezzel els? nagypályás idényében.

Kovács Bálint IMRC Pannónia-ring 2014 125SP

„Reggel kilenckor volt az els? szabadedzés, amelyen els?sorban a biztonságra törekedtünk. A motort azonban kicsit túlkarburáltuk, így nem volt igazán jó. Ezt követ?en azonban sokat változtattunk a beállításokon, áttételt is cseréltünk, így jobb lett a gép. A körid?k mindenkinél elmaradtak a tavasszal elért eredményekt?l, én is másfél másodperccel voltam lassabb, mivel h?vösebb volt az id?, mint a májusi Alpok-Adria versenyen. Az id?mér?n harmadik lettem a 125SP kategóriában, és a negyedik rajtkockába állhattam fel, mert elém fért még egy Moto3-as versenyz?. A startot elrontottam, mert nem volt jó a kuplungbeállítás, így utolsó el?ttiként jöttem el a rajtrácsról. Ezt sikerült egy rövid féktávval kompenzálnom, s tulajdonképpen az egész versenyen harmadikként haladtam. Az els? három körben még közel tudtam maradni az éllovasokhoz, de aztán leszakadtam, a harmadik pozíciót azonban így is végig meg tudtam tartani.”

Az utolsó IMRC és egyben Alpok-Adria futamra szeptember 12-14-én kerül sor a Slovakiaringen.