Gy?rfi Alen is számíthat külföldi ajánlatra?

A 24 éves Alen az elmúlt három évet a Superstock 1000 kategóriában versenyezte végig a Superbike Világbajnokságon belül. Idén váltott vissza „hazaibb” pályára – az Alpok-Adria, IMRC és a Magyar Bajnokság mellett Európa-bajnoki futamokat is tervez – és a Superstock 600-as kategóriára. A Superstock 1000-ben a kiskunhalasi srác jó eredményeket ért el, de úgy érezte, a 600-as motor közelebb áll hozzá, és a rendelkezésre álló anyagi lehet?ségek is tágabb mozgásteret engednek egy kisebb kategóriában.

A szezon eddig sajnos nem a várakozásoknak megfelel?en alakult, Alent az els? két versenyen technikai problémák hada hátráltatta. A múlt héten azonban Oscherslebenben tesztelhetett, ahova egy német csapattól kapott meghívást azzal a céllal, hogy megnézzék, mit tud. Hogy ez mit jelent a jöv?re nézve, hogy Alen is – Juhász Dávid BSB felkéréséhez hasonlóan – számíthat-e komoly ajánlatra, egyel?re nem tudni. Azonban mivel a saját motorjával vett részt a teszten Németországban, ez a hazai szereplése szempontjából is több mint hasznos volt. Alen bevallotta, hogy el?ször érezte igazán megbízhatónak, er?snek és gyorsnak saját versenygépét.

„Múlt héten kaptam egy meghívást egy külföldi csapattól egy oscherslebeni tesztre, aminek örömmel tettem eleget. A teszt létrehívó oka az volt, hogy ki akartak próbálni, és meg akarták nézni, mit tudok. Ami számomra nagyon fontos volt, hogy a saját itthoni versenymotorommal mehettem, ez pedig a pannóniaringi futam után úgy kellett nekünk, mint egy falat kenyér. A Pannóniaringen rengeteget szenvedtünk a futóm?vel, de most úgy néz ki, sikerült megoldást találnunk erre a problémára, és elkezdtük felfedezni, illetve felszínre hozni a motor valós erejét. Hasznos és sikeres tesztet zártunk, amely remélhet?leg az OB következ? futamán kézzel fogható eredményeket hoz majd. Hálás vagyok a külföldi csapatnak, hiszen megtisztel? volt a meghívásuk, és ?k biztosították számunkra a pályát és a részvételi lehet?séget, amit ezúton is köszönök nekik” – mondta Alen az esemény kapcsán.