Gyorsasági OB, 1. forduló: Képriport

A krosszosok után a hazai gyorsaságisoknak is elkezd?dött a versenyszezon. Az OB els? fordulóján mondhatni papírforma eredmények születtek minden kategóriában. A hétvége nagy vesztese Kispataki Viktor volt, aki technikai hiba miatt nem tudta befejezni a versenyt. Vezet? helyr?l esett ki. Az Open kategória szolgáltatta a nap leglátványosabb bukását is: Sárkány Dezs? és Egedi Sándor akadt össze a derékszög? kanyar el?tt, a pálya hátsó részén. A többit elmesélik majd a "képalák", illetve a versenyz?kt?l begy?jtött személyes beszámolók. Ezeket, és a helyszínen készített fotóinkat a hét során publikáljuk majd.

Akit nem sikerült elérnünk telefonon, vagy e-mailen, és szerepelni szeretne hasábjainkon, azokat a versenyz?ket, csapatokat kérjük, hogy az info@motorinfo.hu címünkre küldjék a beszámolóikat.

Gyorsasági OB, 1. forduló – Hungaroring

Chrobák János

Chrobák János a kvalifikáción ugyan Balog Csaba mögé szorult, de a nap els? versenyén magabiztosan hozta a gy?zelmet. A 600-as kategória címvéd?jére idén a spanyol bajnoki Moto2-es kategóriája vár.

Gyutai Adrián

Gyutai Adrián az egész 125-ös mez?nyt állva hagyta, egyetlen kategóriátársának másfél percet adott a 125GP értékelésében. Az Alpok-Adria dobogóját célozza meg idén az ifjú tehetség.

Aszalós Zoltán

Aszalós Zoltán folytatja a családi hagyományokat. A 125 sport kategóriában nagyot meccselt Bódis Richárddal, ám a Red Bull Rookies Cup válogatásán szerzett tapasztalatoknak köszönhet?en a kis Aszalós felülkerekedett riválisán, így ? örülhetett a gy?zelemnek.

Greksa Attilan

Greksa Attila nyerte a 750-esek versenyét. Ezt a kategóriát az 1000-esekkel együtt indították, Open néven.

Juhász Dávid

Juhász Dávid lerajtolta Kispatakit, de a címvéd? hamar visszael?zte ?t. Végül egy kis szerencsével a 2009-es bajnokot intették le els?ként. A döcög?s tavalyi év után hatalmas elégtétel volt ez Dávid számára.

Kispataki Viktor

Kispataki 1:51.549-cel demoralizálta az ellenfeleket a kvalifikáción, és a technikai z?rig sérült bokával is kontroll alatt tartotta a versenyt. Fortuna nem ?t akarta a dobogó közepén látni.

Vida Tibor

Vida Tibi hétvégéje elég nyögvenyel?sen indult, hiszen pénteken még nem igazán volt egyben a motor. Szisztematikus versenyzéssel végül a dobogó második fokára állhatott az Open kategóriában.

Gy?rfi Alen

Gy?rfi Alen bronzéremmel mutatkozott be új csapatában, ami bíztató kezdésnek bizonyult a Superstock 1000 világkupa rajtja el?tt.

Kovács Niki

Kovács Niki legjobb n?i indulóként el?bb 8. 6. lett a 600-asoknál, majd a szebbik nem számára kiírt futamon a t?le megszokott fölénnyel diadalmaskodott, majd’ négy 25 másodpercet verve a mögötte célba érkez? Kis Viktóriára.

Koncsek Hajni

Koncsek Hajnalka lett a második a 600-as n?i mez?nyben.

Vaslaki Tímea

Márka és csapatváltás után is a dobogóra ért Vaslaki Tímea. A saját elvárásait teljesítette a számára teljesen ismeretlen technikával, de az egyéni legjobbjától még messze érzi magát.

Kis Viktória

Kis Viktóra a n?i 600+ értékelésben volt a legjobb.