Gyutai Adrián: gyakorlatilag kijutottam az Eb-re

Már csak egy versenyhétvége, és befejez?dik az Alpok-Adria Bajnokság 2013-as szezonja. A mez?ny a múlt hétvégén az idény utolsó el?tti állomására, a horvátországi Rijekába látogatott. A Tomracing Motorsport Team versenyz?je, Gyutai Adrián igencsak megszenvedett egyik kedvenc pályáján, hiszen a korábban sérült könyöke hihetetlen fájdalmakat okozott a 22 éves paksi fiatalembernek, aki ennek ellenére mindkét futamot az ötödik pozícióban zárta, és az összetettben meger?sítette a harmadik helyét a Superstock 600-as géposztályban. Noha egy dupla futamos hétvége még hátra van – szeptember 7-8., Slovakiaring –, már lassan kijelenthet?, Adrián egyenes ágon kivívta új kategóriájában is az október elején rendezend? Európa-bajnokságon való részvételt.

Ismételten kedvenc pályáján, a horvátországi Rijekában, bizonyíthatott Gyutai Adrián. A Tomracing Motorsport Team ifjú tehetsége ezúttal már az összetett pontverseny harmadik helyezettjeként érkezett a fest?i szépség? ringre, hogy tovább folytassa idei remeklését az Alpok-Adria Bajnokság Superstock 600-as géposztályában. Ráadásul az el?jelek nem voltak túlságosan rosszak a szombati id?mér? és futam el?tt annak ellenére sem, hogy a szabadedzéseken túl gyorsan elkoptak a tréningre szánt gumik, ám ett?l függetlenül jól érezte magát a motoron Adrián. A kvalifikációs edzésen aztán az ötödik rajtkockát tudta megszerezni – a tréning második felére új abroncs került fel hátra –, így reménykedve várta mindenki a szombat délutáni rajtot a csapatból.

„Sajnos megint elrontottam a rajtomat, és nagyon sokáig beragadtam egy lassabb ellenfelem mögé. Az els? négy versenyz? pedig ezt kihasználva elhúzott t?lem, így nekem maradt az ötödik helyért való küzdelem. A legnagyobb ellenfelem, az összetettben vezet? lengyel Bukowski elesett – igaz, folytatni tudta a versenyt -, ám ezt sajnos nem tudtam teljes mértékben kihasználni, ugyanis 18 századdal leszorultam a negyedik pozícióról, és közvetlenül a lengyel el?tt fejeztem be a versenyt. Nagyon bosszús voltam, ugyanis az egyik koptatóm leesett, így balra nem tudtam rendesen bedönteni a motort”– jelentette ki Gyutai Adrián.

Ezzel azonban még nem ért véget a Tomracing Motorsport Team versenyz?jének kálváriája, ugyanis a korábban súlyosan megsérült könyöke ismét elkezdett fájni. Ennek másnap az lett az eredménye, hogy Adrián már motorozni is alig tudott az id?mér?n, ám összeszorított foggal a 10. helyre kvalifikálta magát a vasárnapi viadalra. A csapat nagy riadalmára azonban az utolsó mért köre után a fájdalomtól elgyötörve még a boxig sem tudott már elmotorozni.

„A futam el?tt a Medical centerben kaptam egy injekciót, és ennek köszönhet?en tudtam elrajtolni. A bennem felszök? adrenalin és a fájdalomcsillapító teljesen elnyomta a fájdalmamat, és életem egyik legjobb futamát futva végül az ötödik helyen zártam úgy, hogy ezúttal én jöttem ki jól az utolsó méterek csatájából, és egy ezreddel ugyan, de engem intettek le el?bb. Nagyon örülök, hogy sikerült ismét a TOP 5-ben végeznem mindkétszer, mert egyrészt meger?sítettem összetettben a dobogós pozíciómat, és már csak két pont a hátrányom a második Chrobák Janihoz képest, másrészt ezzel gyakorlatilag bebiztosítottam a helyem az októberi Európa-bajnokság mez?nyébe”– fogalmazott Gyutai Adrián.

A Tomracing Motorsport Team csapatf?nöke szerint élversenyz?je küzdeni tudásból, akarater?b?l jelesre vizsgázott a rijekai hétvégén.

„Mindkét verseny eredményével szász százalékig elégedett vagyok, hiszen Adrián az els?n a bajnokságot vezet? lengyel, Daniel Bukowski el?tt végzett, és ez a pontállás szempontjából nagyon fontos volt számunkra, míg a másodikon szinte fél karral hatalmasat küzdött, és mondhatom, hogy küzdeni tudásból és akarásból is jelesre vizsgázott. Az utolsó körre még úgy mentek el, hogy Adrián a hatodik helyen állt jelent?s lemaradással, azonban olyan kört produkált, hogy le tudta dolgozni hátrányát, és végül 1 ezreddel az ötödik helyen végzett. Aki ott volt a helyszínen az nem fogja elfelejteni ezt a szenzációs befutót. Most az a legfontosabb, hogy Adrián könyökét egy specialistával kivizsgáltassuk” – mondta el Miklósy Tamás.

Versenynaptár

Alpok-Adria Superstock 600-as kategória (11 futam)

Május 3.-5. – Adria Raceway (Olaszország) – 7. hely
Május 24.-26. – Pannoniaring (Dupla verseny) (Magyarország) – 7. hely, 6. hely
Június 14.-16. – Automotodrom Grobnik (Horvátország) – 8. hely
Július 5.-7. – Most (Csehország) – 2. hely
Július 26.-28. – Poznan (Dupla verseny) (Lengyelország) – 5. hely, 4. hely
Augusztus 16.-18. – Automotodrom Grobnik (Dupla verseny) (Horvátország) – 5. hely, 5. hely
Szeptember 07.-08. – Slovakiaring (Dupla verseny) (Szlovákia)

Az összetett pontverseny állása: 1. Daniel Bukowski (lengyel) 142 pont, 2. Chrobák János 104 pont, 3. Gyutai Adrián 102 pont, 4. Luka Decko (szlovén) 80 pont 5. Luca Tommasini (olasz) 67 pont, 6. Kevin Koller (osztrák) 62 pont.