Jenker megszerezte az Aprilia 150. gy?zelmét

Két évvel ezel?tt Jenker ezen a pályán szerezte meg els? dobogós helyét, de most el?ször állhatott annak legfels? fokán. Hogy még érdekesebb legyen a történet a 125 ccm-es futam és Jenker gy?zelme után egy órával a 250 ccm-esek futamában az ausztrál Antony West szintén egy Aprilia nyergében megismételte ezt a bravúrt, és mondanom sem kell, els?ként végzett.

Jenker gy?zelmét az egész Apriliás közönsség ünnepelte. Miután a német versenyz?t éltették a dobogón, nem felejtettek el közös fényképet készíteni azzal az emberrel, akinek az Aprilia els? gy?zelmét köszönheti: Loris Reggiani 1987-ben Misanoban a 250 ccm-es motorosztályban nyert.

A futam napja szimbolikus értelmet nyert Jenker életében, hiszen most jött le az id? a 28 éves Exalt Cycle Red Devil versenyz? életében, amikor végre úgy tekintenek rá, mint a világbajnoki cím egyik várományosára 125 ccm-ben. Úgy t?nik, Jenkernek sikerült ráéreznie arra az állhatatosságra és következetességre, amelynek hiányában volt korábban, és ezt most bizonyítják eredményei is. Ebben a szezonban négy alkalommal végzett dobogós helyen, ezáltal az összesítésben második és mindössze 26 pont választja el az els? Daniel Pedrosától.