Jerezben a Team Toth

A hosszú téli tesztek után ezen a hétvégén végre élesben is összemérik tudásukat a világbajnokság résztvev?i. Ez nem csupán a versenyz?k gigászi harca, hanem a gumigyártók, motorgyárak versengése is. A magyar alakulat két versenyz?je, Tóth Imi és Roberto Locatelli hosszú el?szezonon vannak túl. A Team Toth pilótái a téli id?szakban összesen 12 napot teszteltek. El?ször Valenciában, majd Jerezben. Ezt követ?en kétszer jártak a katalán pályán Barcelonában, majd a pont a mondat végére két héttel ezel?tt került itt Jerez de la Fronterában a hivatalos IRTA teszteken. Imi és Loca több, mint 700 kört tettek meg a tesztek során, mely az adott pályák hosszával megszorozva összesen 3.132 kilométert tesz ki, ami egy Budapest-Jerez de la Frontera távolságnak felel meg.

Tóth Imi #45: „Nagyon várom már ezt a versenyt. Ugyan nem volt sok id?nk tesztelni a 2006-os Aprilia blokkot, a tesztek során rengeteget fejl?dtünk. Most kicsit fáradt vagyok, mert a tegnapi utazásunk kicsit kalandos volt. A bécsi reptér el?tt kétszáz méterrel beleszaladtunk két marcona osztrák rend?rbe, akik szerint túl gyorsan vezetett apu és elvették a jogosítványát, ráadásul büntetést is fizetnie kellett. Barcelonában a „rend kedvéért” törölték a jerezi járatunkat és Sevilla felé kellett tovább repülnünk, ami b? száz kilométerre van Jerezt?l, így szerény 15 óra alatt értünk célba.”

Roberto Locatelli #15: „Szerencsére én simán megérkeztem. A mai nap elég pörg?s volt. Hivatalos fotózás, sajtótájékoztatók, gépátvétel. Az ember azt se tudja, hogy merre rohanjon. Amúgy már várom, hogy ismét motorra ülhessek. A jerezi teszteredmények nagyon jók voltak és szeretem ezt a pályát. Van egy kanyar a pálya utolsó harmadában, ami igazából két kanyar, de egynek kell venni. Itt elég sok id?t vesztettem az IRTA teszteken és most a mérnökeim ezt próbáltunk elemezni. Holnap ez lesz az egyik f? feladat, hogy megpróbáljam az id?veszteséget behozni.”

Adalék

250 kcm

Az Aprilia ebben a kategóriában nyolc alkalommal nyert futamot. A Yamaha hatszor, míg a Honda tavaly gy?jtötte be az ötödik gy?zelmét Dani Pedrosa révén.

A negyedliteres kategória jelenlegi mez?nyébe összesen tíz olyan versenyz? van, akik nyertek már futamot pályafutásuk során.

Roberto Locatelli, Manuel Poggiali, Antony West, Hiroshi Aoyama, Hector Barbera, Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo, Marco Simoncelli, Sebastian Porto, Arnaud Vincent

A tavalyi futamot Dani Pedrosa nyerte Porto és De Angelis el?tt. Locatelli a hetedik helyen végzett.

125kcm

Az elmúlt négy évben az Aprilia sorozatban négy futamgy?zelmet zsebelt be a nyolcadliteres géposztályban. Ezt megel?z?en még három alkalommal állt apriliás versenyz? a dobogó legfels? fokán Jerezben. A Hondának ebben a kategóriában mindössze egy gy?zelemmel van több, mint az Apriliának.

A jelenlegi mez?nyben nincs olyan versenyz?, aki nyert már futamot Jerezben.

Tavaly Marco Simoncelli nyerte meg az évadnyitót, Mika Kallio és Fabrizio Lai el?tt.

Tóth Imit 2005-ben a 16. helyen intették le a futam végén.

Várható id?járás holnap: borult, es?s id?t jósoltak, leginkább a délel?tti órákra. Délutánra várhatóan felszakadozik a felh?zet. A maximum h?mérséklet 15-18 fok körül várható.