Katar, 250: Lorenzo nyer, Loca a dobogón!

A nagyszabású csatát Jorge Lorenzo és Andrea Dovizioso között el?bbi nyerte meg, ezzel a spanyol fenegyerek vesztett pont nélkül vezeti a világbajnokságot, ám Dovi gyengébb technikával is megizzasztotta ellenfelét, nem is kicsit.

A verseny mégsem ezért marad emlékezetes, hanem Roberto Locatelli teljesítménye miatt: a Team Toth olasza a harmadik helyr?l vághatott neki a küzdelemnek, minden szépen is ment, míg a harmadik körben Loca ki nem egyenesítette a pályát – a bukótérb?l a 21. helyre sikerült visszakeverednie, ahonnan aztán szó szerint keresztülment a komplett mez?nyön. Egyszer?en zseniális volt, amit m?velt – f?leg az, hogy még az utolsó akadályba, a teljesen gyári motorral men? Barberába sem bukott bele – ellenkez?leg, úgy el?zte meg a dobogót jelent? harmadik helyért, mintha minden nap ezt tenné. Frenetikus volt és lélekemel?.

„Köszönöm Imrének és a magyaroknak, hogy bíztak bennem!”

A szombat reggeli bemelegít? edzés Katarban biztató eredménnyel zárult a magyar csapat számára. Roberto Locatelli a pénteki id?mér? edzésen a harmadik rajtpozíciót szerezte meg, de a szombati bemelegít? edzésen versenygumikkal és versenybeállításokkal már verhetetlen volt.

A délutáni versenyre a szél a pályán, viharos erej? volt. Várható volt, hogy a versenyz?k dolgát ez megnehezíti majd. Miután kialudtak a lámpák, a mez?ny elindult és Roberto fantasztikusan kapta el a rajtot. Els?ként fordult be a cél utáni els? kanyarban. A Tóth csapat boldogan követte az eseményeket, de néhány kanyarral kés?bb jött a hidegzuhany. Aggódva kémlelte mindenki a csapatban a televíziók képerny?it, mert Loca neve, úgy elt?nt a második helyr?l, mint a kámfor. Pár másodperc múlva a 15-ös rajtszámú Apriliát a 21. helyen mutatta a komputer. Elkeseredetten kezdte tudomásul venni a csapat, hogy valami nagy baj történt és lehet, hogy Locának fel kell adni a harcot.

De a remény hal meg utoljára! Loca nem keseredett el és ?rületes hajrába kezdett. Körr?l-körre zárkózott fel az élmez?nyre és el?zte meg a többi versenyz?t. A tizedik körben már a 11. helyen ment. A 14. körben a célegyenes végén, egyszerre el?zte meg féktávon Aoyamát és Guintolit, így már a negyedik helyen állt. Közben többször is a leggyorsabb kört futotta. Volt, hogy az élen versenyz? két pilóta, Dovizioso és Lorenzo köridejénél, egy másodperccel ment jobbat! A Tóth csapatban mindenki a szívinfarktus szélén állt és sikítozva, ugrálva szurkoltak versenyz?jüknek. Imi olaszul kiabálta, hogy „ gyerünk, gyerünk, menjél !” A futamból már csak néhány kör volt hátra, amikor a harmadik helyen motorozó, gyári Apriliával versenyz? Barberát kezdte el üldözni. Az utolsó két körben már a spanyol nyakán volt és megpróbálta megel?zni, de Barbera rögtön válaszolt a támadásra. A célrafordítóból már Loca jött ki els?nek és a néhány ezrednyi el?nyét megtartotta a leintésig. A Team Toth története során el?ször, és els? 250-es szezonjának második versenyén dobogóra állhatott. A díjkiosztóra várva Loca barátn?jének telefonja csörrent meg. A vonalban Max Biaggi, a volt MotoGP men? volt, aki els?ként akart gratulálni Locának.

Max Biaggi: „Kérlek mond meg Robinak, hogy nagyon örülök az eredményének. Gratulálok az egész csapatnak. Ezt a futamot valójában ? nyerte meg!’

Roberto Locatelli #15: „ El sem tudom mondani, hogy milyen boldog vagyok. Tavaly már mindenki leírt engem és az egyetlen ember, aki bizalmat szavazott nekem és megszerezte nekem ezt a motort, az Tóth Imre volt. Nagyon köszönöm neki, hogy bízott bennem! A második körben, az egyik kanyarban megcsúsztam és olyan hatalmas volt a szél, hogy ennyi elég volt ahhoz, hogy két pillanat alatt a kavicságyban találjam magam. Amikor visszaálltam, keményen elkezdtem húzni a gázt. Egy életem, egy halálom. A csapatom folyamatosan táblázta a pozíciómat, ami minden körben még több er?t adott. A vége el?tt egyszer bepróbáltam Barberát, de rögtön visszael?zött és ezért úgy döntöttem, hogy mindent az utolsó pillanatra hagyok. A célra már én fordultam els?nek és tudtam, hogy ezt már nem veheti t?lem el. Harmadik vagyok! Köszönöm a csapatomnak, Imrének, Manuelának, a barátn?mnek és mindenkinek! Természetesen otthon, a tévéképerny?k el?tt ül? magyar néz?knek is. Bravo Team Toth!! Köszönöm”

Roberto Locatelli a világbajnokság összetett eredménylistájának harmadik helyén áll. 1. Jorge Lorenzo 50 pont 2. Andrea Dovizioso 36 pont 3. Roberto Locatelli 25 pont 4. Hector Barbera 24 pont 5.Hiroshi Aoyama 21 pont

A katari versenyen Locatelli, 2,03,393.as körével, a harmadik legjobb id?t futotta. A versenyhétvégén Loca Apriliája, a második id?mér? edzésen volt a leggyorsabb, 266km/órával. Ez a harmadik legnagyobb végsebesség és csak a két full gyári Aprilia tudta megel?zni, 3km/órával.