Kawasaki Kupa, 1. forduló

Sziasztok!

2006.04.24-én megtartottuk a Kawasaki kupasorozat els? fordulóját a Pannónia-ringen. A tervezettekkel ellentétben nem voltunk annyian, hogy külön Kawasaki futamon mérjük össze tudásunkat, így Phoenix által szervezett márkafüggetlen versennyel együtt került megrendezésre a sorozat els? állomása. A versenyen résztvev?k között voltak olyan indulók, akik évek óta pályáznak, s voltak olyanok is, akik els? alkalommal vettek részt pályanapon – indultak a versenyen s állták nagyon jól a sarat. Az id?járás kegyes volt, a rendezés tökéletes.

Külön futamon mérhették össze erejüket a -600 és a + 600-ban indulók, így mindenki találhatott magának vetélytársat. Izgalmas csatározások alakultak ki, mindkét kategóriában. Oda-visszael?zések, féktávon beszúrások, kigyorsításon visszael?zések… A Kawasakival indulókat külön értékelték a márkafüggetlen versenyen induló résztvev?kt?l, a DMC Kft és a Csiki-Bege motorpláza támogatásának köszönhet?en.

Így látta Barta Laci belülr?l:

„A szokásos rossz rajtomat követ?en, próbáltam a kialakult bolyban maradni, hogy legyen lehet?ségem visszaszedegetni a versenytársakat, majd törekedni a jobb pozíció megszerzésére. Az összesített id?eredmények alapján a 4-6 hely megcsíphet? lett volna számomra. Sajnos az els? három kör azzal telt, hogy a rossz rajtot követ?en felvegyem a ritmust, s a jó rajtolókat visszael?zgessem. Ezt követ?en, stabilan tartottam a poziciómat, az élboly elfogására nem volt esélyem. Az összesített eredmény alapján csak a 6. hely jött össze. Ez az eredményem viszont elegend? volt arra, hogy mint legjobb kawasakis a dobogó legfels? fokára állhassak”