Kazár már bajnok

Két héttel, a rali országos bajnokság utolsó futama el?tt a Spitzmüller–Kazár páros navigátor tagja, Kazár Miklós már bajnoknak mondhatja magát. A raliban ugyan csak a pécsi futam után, szeptember közepén hirdetnek bajnokot, a nyílt, amat?r quad bajnokságban ezt már két futammal a szezon vége el?tt, Losoncon megtették, ahol Kazár Miklós megszerezte pályafutása els? bajnoki címét.

Az egyre er?söd? nyílt, amat?r quad bajnokság eddigi legnépesebb mez?nye gy?lt össze a szlovákiai Losoncon. A 19 indulóból 11-en vettek részt a Super Quad kategóriában, nyolcan pedig a Quad 400-ban indultak. A mez?ny azonban nem csak számszer?en, de min?ségben is er?södött, hiszen két igen jó nev? motoros csatlakozott a Super Quad mez?nyéhez, Tóth Demeter és Kunkli Tivadar személyében. A harc élesedésére jellemz? volt, hogy a két újonc, Tóth és Kunkli is nyert egy-egy el?futamot, míg a harmadik selejtez?ben Kazár Miklós volt a leggyorsabb. Így a három miskolci quados indulhatott az els? sorból. A rajtot Tóth kapta el a legjobban, de fél kör elteltével Kazár vágott az élre. A negyedik körben azonban Kazár egy apró hibát vétett, aminek következtében Tóth megint megel?zte ?t. A hatodik körben azonban Kazár visszavágott, és újra az élre állt. Ezzel a nyolcfordulós bajnokság mind a hat eddigi futamát megnyerte, és a két hátralév? verseny eredményét?l függetlenül megnyerte a bajnokságot is. A versenyen Tóth Demeter végzett a második, Kunkli Tivadar pedig a harmadik helyen, így mindhárom miskolci versenyz? dobogóra állhatott.

Kazár Miklós: Nagyon kemény verseny volt. A legkeményebb, amin eddig indultam. Végig száz százalékon kell motoroznom, és amint elkövettem egy apró hibát, azonnal megel?ztek. Nagyon örülök a hatodik gy?zelmemnek és az els? bajnoki címemnek is. Úgy gondolom, hogy egyre er?sebb a mez?ny, és egyre népszer?bb a sorozat a versenyz?k között is. Aki kipróbálta, mindenki itt maradt. Hátra van még két futam a bajnokságból, egy Losoncon, egy pedig Nyirádon. Utóbbin mindenképpen szeretnék rajthoz állni, Losoncon még gondolkozok. Most azonban teljes er?vel a Mecsek Ralira koncentrálok, ahol Spicivel (Spitzmüller Csaba) mindenképpen szeretnénk nyerni, és mindent elkövetünk annak érdekében, hogy megszerezzük a bajnoki címet.

Együttm?köd? partnerek: Hell Energy Drink, Yamaha Fehér 2000, Pendola Holding, Mammut Bevásárló és Szórakoztató Központ, Talentis, Auctus 2005, E. N. H. Rt., X-Bike, Goodridge fékcs?rendszerek, Magura, Wilbers, Pro-Bolt

További információ: Mihályi Csaba sajtóf?nök: 30-560-9082, media@pacotti.hu