Kis Viktória 21. lett Assenben az EJC-n és gy?ztes a n?i kupában

Az EJC futama b? félórás késéssel kezd?dött vasárnap délután Assenben, a Superbike Világbajnokság futamai után.

A H-Moto Team versenyz?je, Kis Viktória a 25. helyr?l rajtolhatott, és jól kezdett, rögtön feljött a 23. helyre, majd még el?rébb, a tízkörös verseny nagy részében a 22. helyen motorozott. Hogy végül a 21. helyen ért célba, annak volt köszönhet?, hogy N?i Európa-kupabeli társa, Avalon Biddle a verseny féltávjánál a hetedik helyr?l kicsúszott, és a leintésig csak a 24. helyre tudott felzárkózni.

Ezzel Wicca megkaparintotta a 21. helyezést, és ? lett a legjobb a hölgyek háromf?s mez?nyében.

European Junir Cup Assen 2015 Kis Viktória

„Jó kis versenyünk volt, örülök, hogy sikerült javítanom az id?mön, bár még mindig nem eleget, és a gyorsváltó is néha összekócolódott. Az elképzelése a felkapcsolásról nem egészen ugyan az volt, mint nekem, mikor kidobálta üresbe 5. helyett. A technika… Sajnálom, hogy Avalon esett, bízom benne, Imolában már gyorsabban „felkapom az iszapot’ és meccselhetünk azért a pódiumért’ – mondta a verseny után.

Az EJC-ben a legjobb ezúttal is a spanyol Javier Orellana volt, ?t az észt Hannes Soomer és az olasz Emanuele Pusceddu követte a dobogó másik két lépcs?jén.

European Junir Cup Assen 2015

A következ? Superbike VB forduló EJC futam is lesz egyben, május 10-én Imolában szurkolhatunk legközelebb Vikinek.