Kis Viktória csúcsdöntéssel búcsúztatta a szezont

Eddigi történetének legsikeresebb szezonján van túl a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team. Amíg a csapat élversenyz?je, Gy?rfi Alen a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatában 27 pontjával összetettben a 16. helyen végzett, addig a 125 GP-ben induló Gyutai Adrián kategóriájában megnyerte Közép és Kelet-Európa legrangosabb sorozatának, az Alpok-Adria Bajnokságának összetettjét, valamint a hónap elején 20. lett az Európa-bajnokságon úgy, hogy a 33. helyr?l kellett elrajtolnia. A csapat másik két tagja, Kis Viktória (Superbike) és Nagy Gy?z? (Superstock 600) sem lehet elégedetlen. Viki egyrészt az els? magyar n?ként szerzett pontot férfiak között egy nemzetközi verseny Superbike kategóriájában, másrészt a magyar bajnokság – szintén férfiak között – utolsó futamán eddigi legjobb köridejét elérve a 6. helyen végzett. Gy?z? idei harmadik dobogós helyezését érte el úgy, hogy 2012-ben csak három versenyen tudott rajthoz állni.

A Pannoniaringen záródott le az idei gyorsasági motoros Magyar Bajnokság, ami sajnos nemcsak a színvonalas versenyekr?l marad emlékezetes. El?bb kiderült, hogy azok, akik csak péntek reggel érkeztek meg a pályára, nemhogy edzeni nem tudtak – az id?járási okok miatt kihagyták az els? tréninget –, utána egy versenyz?i eligazításon történt döntés miatt csak id?mér?n próbálhatták ki a motorjaikat, holott az eredeti kiírásban két szabadedzés és egy kvalifikációs tréning szerepelt. A Superstock 600-ban aztán a futamot követ?en a motorosok zöme óvást nyújtott be, ám többórás vita után ezt az érdekeltek ugyan visszavonták, de csak annak ígéretében, hogy a Magyar Motorsport Szövetség kivizsgálja a versenyen tapasztaltakat. Egyel?re a kihirdetett végeredmény tekinthet? véglegesnek, hiszen nem tudhatja senki, a MAMS vizsgálata milyen eredménnyel zárul majd.

Éppen a Superstock 600-ban versenyz? Nagy Gy?z? sem tudta kell?en beállítani a Yamaháját a futamra, ám az id?mér?n megszerzett negyedik helyét a versenyen aztán a harmadikra cserélte, így a harmadik versenyén a harmadik pódiumos helyezést érte el, ami összetettben végül a 4. pozícióhoz volt elég.

„Igencsak meglepett, amikor pénteken kora délel?tt a szabadedzésre készülve, a motoron használt gumikkal úgy kellett kigurulnom a pályára, hogy ez az egyetlen id?mér? edzés a futamra. Nem tehettem fel az új abroncsokat, így meglehet?sen hátrányban voltam többekkel szemben. Így is sikerült a negyedik rajtkockát megszereznem, és a versenyen pedig a harmadik helyre jöttem el?re. Noha elégedett vagyok az idei szezonommal, hiszen mindössze három futamon indulhattam, és azokon kétszer második, míg most ugye harmadik lettem, így összetettben életem eddigi legjobbját, a negyedik helyet értem el. Az utolsó futamon tapasztaltak miatt azonban egy kicsit keser? a szám íze, ezt nem titkolom” – jelentette ki Nagy Gy?z?.

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team egyetlen n?i versenyz?je, Kis Viktória (Superbike) is több futamot volt kénytelen kihagyni családi és tanulmányi okok miatt, ám így is sikerült az álmát megvalósítania: az els? magyar n? lett, aki férfiak között pontot szerzett nemzetközi versenyen a Superbike kategóriában. És most, a Pannoniaringen sem kellett szégyenkeznie, hiszen 11 férfi között végül a hatodik helyen intették le a csinos 19 éves motorost.

„Nem volt ?szinte a mosolyom, mikor kiderült, hogy az els?, a meglehet?sen rossz id?járási viszonyok miatt kihagyott szabadedzést követ?en rögtön id?mér?re mehetünk fel a pályára. Igyekeztem nem stresszelni magam, és sikerült a hatodik pozíciót megszereznem tizenegy férfi között. A rajtot elég rosszul kaptam el, így csúnyán beragadtam, de az els? kör végére már a hetedik helyen haladtam, és precíz, nyugodt motorozással körr?l-körre sikerült gyorsulnom. S?t, a nyolcadik körben megfutottam az eddigi legjobb id?met ezen a pályán – 2:03.120 –, és végül a hatodik helyen intettek le.  Mindent összevetve boldogan indultam haza Kecskemétre, hiszen csúcsdöntéssel zártam a szezont. Most jön egy pici pihen?, majd novembert?l megkezdem a téli fizikai felkészülést a jöv? szezonra” – fogalmazott Kis Viktória.

A Superstock 600-ban Chrobák János lett a magyar bajnok, míg Superbike-ban az utolsó verseny döntött Rizmayer Gábor javára, aki futamgy?zelmével összetettben is az els? helyen végzett.