Kis Viktória: Életem legjobb hajrája kellett ehhez a bravúrhoz

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team motorosai a csapat történetének legsikeresebb hétvégéjét zárták a Slovakiaringen: Gyutai Adrián (125 GP) megnyerte az összetett bajnoki címet, Nagy Gy?z? (Superstock 600) a 12. helyen végzett, míg Kis Viktória lett az els? magyar n?, aki pontszerz?ként zárt egy nemzetközi futamot a Superbike kategóriában.

Eddigi történetének legnagyobb sikerét érte el a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team. A Slovakiaringen rendezett Alpok-Adria Bajnokság vasárnapi futamán a 125 GP-ben induló Gyutai Adrián idei ötödik gy?zelmét aratta, amellyel élen végzett az összetett pontversenyben. Csapattársai közül Nagy Gy?z? (Superstock 600) a nemzetközi mez?nyben a 12., míg a magyar pontvadászatban a 2. helyen végzett. Kis Viktória történelmet írt: a Superbike kategóriában ? az els? magyar n?i motoros, aki nemzetközi versenyen pontot szerzett. A csinos versenyz? az utolsó métereken el?zte meg ellenfelét, és a 26 férfi mellett a 15. helyen végzett.

A nyári szünetet követ?en folytatta idei ragyogó szereplését a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team a 2012-es esztend?ben. Gyutai Adrián 2007 után – Talmácsi Gábor világbajnoki és Gy?rfi Alen Európa-bajnoki címét követ?en – újra nemzetközi összetett bajnoki címet szerzett Magyarországnak, miután idei ötödik futamgy?zelmét követ?en megnyerte a 125GP kategóriában az összetett bajnoki címet Közép és Kelet-Európa legnívósabb sorozatában, az Alpok-Adrián. Ráadásul éppen azt a bajnoki címet szerezné meg, amelyet el?tte eddig csak 1999-ben Talmácsi, míg 2006-ban Gy?rfi Alen gy?jtött be.

Csapattársai közül Nagy Gy?z? (Superstock 600) ugyan a 22. helyr?l vághatott neki a tíz körös versenynek, ám a rajtot ragyogóan kapta el, és az els? kanyarba már a 15. helyen érkezett, és úgy látszott, akár a 10. hely sem lesz elérhetetlen a számára. Ám az egyik emelked?n elkövetett egy kis hibát – üresbe váltott –, visszaesett a 20. helyre, ám innen huszáros hajrával végül a nemzetközi mez?nyben a 12. helyen ért célba, míg a hazai bajnokin a második helyen végzett, amivel biztossá vált, hogy összetettben a 3. helyen zárt a hazai pontvadászatban.

„Nagyon sajnálom azt a kis mal?rt, mert úgy érzem, sokkal több volt ebben a versenyben. A futam második felében viszont elégedett lehetek a teljesítményemmel, ugyanis a végén sikerült pontszerz?ként zárnom a versenyt. Miután idén nagyon kevés versenyen tudtam indulni, így a magyar bajnoki összetettben elért harmadik helyemmel sem kell szégyenkeznem. Külön öröm számomra, hogy Adrián valóra válthatta álmát” – fogalmazott Nagy Gy?z?.

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team egyetlen n?i versenyz?je, a Superbike kategóriában induló Kis Viktóriát is igencsak inspirálta csapattársai sikere, és élete futamát bemutatva történelmet írt a Slovakiaringen: ? lett az els? magyar n?i motoros, aki ebben a kategóriában pontot szerez nemzetközi viadalon. Ráadásul úgy, hogy a verseny utolsó harmadát úgy teljesítette, hogy kiesett a bal szeméb?l a kontaktlencséje. Ám ez sem hátráltatta abban, hogy az utolsó kanyarban rövidebb féktávot véve leel?zze ellenfelét, és nyolc ezreddel ugyan, de megszerezze a 15. helyet egy olyan mez?nyben, ahol rajta kívül 26 férfi indult.

„Egyszer?en el sem akarom hinni, hogy sikerült a pontszerzés, de alaposan megküzdöttem érte. Noha azt hittem, legfeljebb csak es?s versenyen lehet esélyem ebben a mez?nyben, végül száraz aszfalton sikerült bebizonyítanom, törékeny n?ként is helyem van ebben a kategóriában. Az utolsó körökben már a táblát sem láttam, hogy hányadik vagyok, de bíztam magamban. Az utolsó kanyar el?tt bevágott elém az ellenfelem, de rövidebb féktávot vettem, így sikerült visszavennem a 15. helyet. Nyolc ezreddel végül én lettem a jobb, és ez a nyolc ezred most szinte mindent jelent a számomra” – jelentette ki Kis Viktória, aki a magyar bajnokin a 4. helyen végzett.