Kis Viktória lehet 2013 leggyorsabb magyar n?i motorosa

Elégedetten gondol vissza az idei szezonra a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team tulajdonosa. Kelemen Krisztián úgy véli, mind a négy motorversenyz?je megállta a helyét azokban a sorozatokban, melyekben 2012-ben rajthoz álltak. A szakember szerint mind a négyen teljesítették az év elején megfogalmazott célokat, bár nem titkolja, voltak menet közben feszültségek csapaton belül. Hisz abban, hogy a gárda élversenyz?je, Gy?rfi Alen jöv?re a top tíz tagja lehet a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatában, ahol a harmadik szezonját kezdheti majd meg, valamint azt sem tartja kizártnak, hogy a team egyetlen hölgytagja, Kis Viktória lesz 2013 leggyorsabb magyar n?i pályamotorosa. Továbbra is számít a csapat mindenesére, a versenyz?ként és Alen szerel?jeként is ragyogóan helyt állt Nagy Gy?z?re, és abban reménykedik, hogy az idén a 125 GP-ben Alpok-Adria Bajnokságot nyer? Gyutai Adrián a Superstock 600-ba fellépve hasonló sikerekre lesz képes.

Amikor 2011 végén, számos tapasztalattal a háta mögött Kelemen Krisztián nekiállt szervezni csapata, a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team idei szereplését, anyagi hátterét, abban reménykedett, hogy a kicsiny, de nagyon lelkes gárda 2012-ben emlékezetes esztend?t produkál majd. Nos, a csapattulajdonos elégedett lehet, ugyanis élversenyz?je, Gy?rfi Alen a tanulóévét követ?en idén már a középmez?ny els? felének teljes jogú tagja lett a Superbike vb Superstock 1000 kategóriájában, ráadásul a monzai futamon a mez?ny legid?sebb technikájával a fantasztikus 6. helyet szerezte meg. A 125 GP-ben induló Gyutai Adrián 2007 után újra nemzetközi bajnoki címet szerzett Magyarországnak, miután megnyerte kategóriájában az Alpok-Adria bajnokságot. A csapat egyetlen hölgytagja, Kis Viktória els? magyar n?ként szerzett pontot Superbike kategóriában nemzetközi versenyen férfiak között, míg Nagy Gy?z? valamennyi versenyén dobogóra tudott állni.

Kelemen Krisztián 2011-hez képest egyértelm? el?relépést várt a csapat élversenyz?jét?l, és Gy?rfi Alen egész éves kiegyensúlyozott teljesítményével meg is felelt ennek az elvárásnak.

„Alen rögtön az els? futamot pontszerz?ként zárta Imolában, és ezzel megadta a kell? alaphangot az egész szezonnak. Rengeteget tanult a beállítások terén, és a versenyeken sorra bizonyította, megvan benne az a képesség, amivel igazán nagy célokért küzdhet, és ezt idén többször sikerült is el?csalogatnunk. Az el?zetes terveinket abszolút túlszárnyalta a megszerzett 27 pontjával, ami ebben a rendkívül er?s mez?nyben önmagáért beszél. Képes volt már versenyen – Monzában 6. lett – és id?mér?n – Silverstone-ban a 9. helyr?l indult – is bekerült már a top tízbe, ami igencsak bíztató a jöv?re nézve. Azonban az örömbe egy kis üröm is vegyült, ugyanis a tíz futamból csak hatszor ért célba pontszerz? helyen, míg kétszer ígéretes pozícióban bukott. Ezen mindenképpen javítania kell, akárcsak a koncentrációján. Kifejezetten jó versenyz? alkat, aki céltudatosan éli a mindennapjait. Jöv?re képesnek tartom arra, hogy bekerüljön a legjobbak közé, függetlenül attól, hogy a terveink szerint márkát váltunk, és új motorral vág neki a 2013-as szezonnak” – fogalmazott a csapattulajdonos.

Az év elejét?l kezdve mindig is azt tartotta a szakember, ha Gyutai Adrián marad a 125 GP kategóriában, akkor számára reális cél, hogy megnyerje Közép és Kelet-Európa legnívósabb bajnokságát, az Alpok-Adriát. Igaz, bízott abban, hogy a tehetséges paksi motoros inkább a Superstock 600-ban bizonyítja tudását.

„Így utólag, hogy sikerült megnyernie Adriánnak a bajnoki címet, azt mondom, megérte még egy évet ebben a kategóriában maradnia. Idén egyszer sem esett versenyen, ráadásul hat futamból ötöt megnyert, így megérdemelten lett a sorozat gy?ztese. Nem titok, nem értettem egyet sem az Európa-bajnokságon való indulásával, sem pedig azzal, ahogy ezt kivitelezte, s?t, utóbbi nagyon nem tetszett, de abból a szempontból érthet?nek nevezném a törekvését, hogy meg akarta méretni magát egy igazán rangos mez?nyben. Sajnos azonban nem sikerült kiugró eredményt elérnie Albacetében, igaz, az id?mér?n önhibáján kívül nem tudott a 33. helynél el?rébbr?l indulni, így a 20. helyen intették le. Alen mögött ? érte el a legjobb eredményt a csapaton belül, és bízom benne, hogy a jöv?jét velünk képzeli el, mégpedig a már sokat emlegetett Superstock 600-as kategóriában” – jelentette ki Kelemen Krisztián.

A csapat Jolly Jokere, egyben legtapasztaltabb tagja, Nagy Gy?z? nemcsak versenyz?ként, hanem Alen f?szerel?jeként is ragyogó munkát végzett egész évben.

„Gy?z? csapatunk egyik legsokoldalúbb tagja, és ezt bizonyította is ebben az évben. Az Alen mellett végzett munkája miatt, mivel sokszor ütközött kett?jük futama, sajnos kevesebbet tudott a versenyekre koncentrálni. Ennek ellenére abszolút nem okozott csalódást, ugyanis a nemzetközi mez?nyben is többször pontszerz?ként zárt, míg a magyar bajnoki futamokon mindig dobogóra állhatott: kétszer második, egyszer pedig harmadik lett. Úgy vélem, abszolút kiegyensúlyozott évadot tudhat maga mögött. Mindkét szerepkörében számítok rá 2013-ban is, és nem kizárt, hogy egy er?sebb motoron” – értékelt a csapattulajdonos.

Utoljára maradt, de nem utolsó a sorban a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team egyetlen n?i versenyz?je, Kis Viktória, aki a sok gond és probléma ellenére történelmet írt: ? lett az els? magyar n?i motoros, aki pontot szerzett a Superbike kategóriában nemzetközi versenyen férfiak között.

„Viki meghálálta eredményeivel és a látható és mérhet? fejl?désével azt a megel?legezett bizalmat, amit az év elején t?lünk kapott. Közvetlenségével, kedvességével sokat segített csapatunk elfogadtatásában, amihez aztán szeptember 2-án a Slovakiaringen való pontszerzésével tett szakmailag is teljessé. Már idén bebizonyította, hogy a magyar mez?ny egyik leggyorsabb n?i motorosa, és ha ugyanolyan hozzáállással végigdolgozza a téli felkészülést, biztos vagyok abban, hogy Kis Viktória lesz 2013-ban a leggyorsabb magyar n?i pályamotoros” – közölte Kelemen Krisztián.