Kispataki Viktor az IDM-ben állt rajthoz a hétvégén

A Superbike kategóriában induló versenyz?nek ezúttal a 48-as szám volt hivatott szerencsét hozni.

„A pénteki napon három szabadedzés adott alkalmat a motor beállításainak optimalizálására. Az egyik csapattársamnak a tartalékmotorjával indultam, amin nagyon puha volt a futóm? és ez sok problémát okozott… mindezzel együtt az els? id?mér?n 1:59.657-et sikerült menni, míg a másodikon ezt 1:59:01-re feljavítva a tizennyolcadik helyre tudtam kvalifikálni magam.

A verseny két futamán a következ?képpen alakultak a dolgok: az els? futamon a jól sikerült rajtnak köszönhet?en tizenegyedikként fordultam el, de mivel esett az es? és a hátsó gátlóra szüksége volt a csapattársaknak, az alkatrész három-négy kör után felmelegedett. Így a futamon végül a tizenkettedik helyre sikerült beérkeznem. A második futamon visszaállítottuk az Öhlins gátlót, amivel egy másodpercet tudtam javítani az id?mön és végül tizenegyedikként haladtam át a célvonalon. Nagyon nagy dolognak tartom, hogy olyan nevekkel mehettem együtt, mint Andreas Meklau és Markus Wegscheider. Meklau amúgy mindkét futamot fölényesen nyerte.”